znany lekarz
Apteka suplementy
Żywienie

Zdrowe zmiany krok po kroku

Zdrowe zmiany krok po kroku Zdrowe zmiany krok po kroku

W jaki sposób zmienić swój styl życia na zdrowszy? Czy początek roku to na pewno dobry moment na wprowadzenie zmian? Mariusz Budrowski, twórca projektu „Odmładzanie na Surowo” który kilka lat temu całkowicie zmienił swój styl życia i odżywiania, radzi, co krok po kroku zrobić, by zmiana nie pozostała jedynie w sferze naszych marzeń.

Początek roku to dobry impuls do zmiany, ale tak naprawdę zmianę można wdrożyć w życie w dowolnym jego momencie. Na zmianę nigdy nie jest za późno. Najlepiej wprowadzać ją od razu, tu i teraz – czy to jest pierwszy dzień roku, czy siódmy. Życie mamy tylko jedno i zawsze warto zastanowić się, czy „jedziemy” w dobrym kierunku, a jeśli nie – to podczepić się pod jakąś nową „lokomotywę”.

Na początku jakiegoś kwartału na pewno jest nieco łatwiej, bo powstaje wiele programów, które motywują nas do tego, by spróbować czegoś nowego. Warto jednak przeanalizować propozycje i wybrać taką, która da nam do wykonania jakieś zadania, a jej liderzy krok po kroku poprowadzą nas ku pożądanej zmianie. To, że zapiszemy się na siłownię – jeszcze niewiele zmieni. Jeśli nie wiemy właściwie po co nam ta aktywność, szybko zrezygnujemy z udziału w zajęciach. Wielu osobom pomaga trener personalny, motywator, osoba, która od początku do końca nas poprowadzi, wytłumaczy po co są zmiany i na czym polegają. Z trenerem, czy bez  – na pewno trzeba poznać swój cel i rozpisać jego realizację na poszczególne kroki.

Osobiście zachęcam do prostych zmian – wprowadźmy jakiś nowy dobry nawyk do naszego życia – np. oczyszczanie organizmu sokiem z selera. Na moim kanale Odmładzanie na Surowo znajdziecie tzw. selerowe wyzwanie, które polega na tym, że przez 30 dni na czczo pijemy sok z selera, tym samym wspaniale oczyszczając organizm i przygotowując się na większe rewolucje, takie jak np. posty wodne, które wprowadzamy na przełomie lutego i marca – oczywiście 
z totalnym wsparciem grupy i codziennymi poradami. 

Dla nieco odważniejszych proponujemy detox cukrowy. Jest to nowość w naszym projekcie, podczas której uczestnicy mają okazję skosztować dań całkowicie bez cukru na podstawie specjalnie opracowanych na tę okazję przepisów, których autorką jest niezastąpiona Agnieszka Juncewicz.  Warto skorzystać, tym bardziej, że chyba już wszyscy mają świadomość, że cukier to narkotyk, którego na co dzień używamy niemalże bez ograniczeń. Cukier jest praktycznie wszędzie, prawie w każdym produkcie ze sklepu i naprawdę trudno jest wyeliminować go z naszej diety.  Jest to jedna 
z najczęściej stosowanych używek, powodująca otyłość i poważne choroby. My pokazujemy, że można nauczyć się bez niego żyć! Na tym polega właśnie nasza misja  –  dzień po dniu dzielimy się naszą wiedzą, mobilizujemy, wspieramy w realizacji celu, jakim jest poprawa zdrowia, samopoczucia i urody.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że udział w wyzwaniach nie jest dla każdego. Są ludzie, którzy wolą zmierzyć się ze zmianą indywidualnie. Co oni mogą zrobić, żeby sobie pomóc? Przede wszystkim przyjrzeć się sobie, poszukać celów 
i odpowiedzieć na pytania: po co żyję i jaki jest cel mojego istnienia? Na pewno warto przeczytać inspirującą książkę lub wziąć udział w kursie, który pomoże dojść tam, gdzie chcemy. Najlepiej, żeby materiały przygotowane zostały przez osoby, które dzielą się swoim doświadczeniem – to pomaga uwierzyć, że skoro komuś się udało – nam też może się poszczęścić. Przejście takiego kursu pomoże też w znalezieniu własnych blokad, zmianie mentalności, sprawdzeniu, jak radzić sobie z otoczeniem, które zamiast wspierać, przeszkadza w zmianie nawyków.

Przeprogramowanie mózgu – oto klucz do sukcesu. Oczywiście nie jest to  takie proste – jeśli by było, wszyscy bylibyśmy szczupli, zdrowi i wysportowani. Ale możemy dążyć w kierunku zdrowia, czytać o tym, dowiadywać się jak najwięcej od tych, którzy chcą dzielić się wiedzą o zdrowiu i własnym doświadczeniu. No wykonać w końcu jakiś krok – wprowadzając zdrowe nawyki do naszej codzienności.

Zacznij zmiany od dziś!  Dowiedz się więcej: https://www.odmladzanienasurowo.com

Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – bloga obserwowanego przez ponad 272 tys. osób na Facebooku, mającego 413 tys. subskrypcji na YT oraz 39 tys. na Instagramie. Jest autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie” oraz książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy” 
i książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”, a także pomysłodawcą programów na odchudzanie oraz festiwalu Witariada i konferencji Surowe Życie.