Zdobywa popularność
Co to jest zespół jelita drażliwego?
Co to jest zespół jelita drażliwego?

Zespół jelita drażliwego to inaczej nadpobudliwość jelita...

Jeżyna i malina
Jeżyna i malina

Jeżyny i maliny wyglądem są do siebie bardzo podobne,...

NORMOBARIC ROOM - hit dla zdrowia i urody
NORMOBARIC ROOM - hit dla zdrowia i urody

Normobaria - pod tą zagadkową nazwą kryje się...

Jesteś niepełnosprawny? Możesz legalnie i za darmo leczyć zęby w Czechach
Jesteś niepełnosprawny? Możesz legalnie i za darmo leczyć zęby w Czechach

Konsultacja lek. stom. Piotr Borowski, właściciel kliniki...

Przyprawy ziołowe
Przyprawy ziołowe

Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie smacznej kuchni bez...

BĄDŹ JAK JUSTYNA KOWALCZYK –  JEDŹ NA TRENING DO LIVIGNO
BĄDŹ JAK JUSTYNA KOWALCZYK – JEDŹ NA TRENING DO LIVIGNO

Livigno to narciarska stolica Włoch zwana „Małym Tybetem...

Nietrzymanie moczu – wstydliwa dolegliwość pań. Wylecz ją laserem
Nietrzymanie moczu – wstydliwa dolegliwość pań. Wylecz ją laserem

Według badań, problem nietrzymania moczu może dotyczyć...

MELISA
MELISA

MELISA LEKARSKA (Melissa officinalis) – to bylina z...

Polecamy

Żywienie

Żywienie
Wskazania do chirurgicznego leczenia otyłości

Amerykańscy chirurdzy jako pierwsi wprowadzili chirurgiczną metodę leczenia otyłości. Nie jest to jednak metoda odpowiednia dla każdego, kto walczy z nadwagą. Tym bardziej dla osób, chcących wyglądać szczupło. Metoda chirurgiczna może być stosowana u osób z krańcową otyłością, u których zawiodło długotrwałe leczenie dietetyczne i farmakologiczne.

Przeczytaj koniecznie

Jesteś w ciąży? Jedz brokuły!

Sposób odżywiania kobiety w ciąży ma kluczowe znaczenie na wzrastanie i rozwój płodu. Niedobór składników odżywczych, witamin oraz minerałów w tym okresie, może mieć trwały wpływ na zdrowie dziecka, także po jego przyjściu na świat. Należy zadbać więc o to, by dieta przyszłej mamy była bogata w odżywcze i wartościowe składniki. Jednym z tych, który warto wcielić do jadłospisu, jest zdecydowanie brokuł.  

Przeczytaj koniecznie

Skuteczny sposób na chore gardła u najmłodszych dzieci!

Zapalenie górnych dróg oddechowych u dziecka to częsty problem, z którym borykają się rodzice. Objawu takiego jak ból gardła nie należy lekceważyć, ponieważ pozostawiony sam sobie, może prowadzić do rozwoju poważnych chorób i powikłań. Do najbardziej powszechnych przypadłości należą: ostre zapalenia gardła (najczęściej o etiologii wirusowej) praz angina (chora o etiologii bakteryjnej z często towarzyszącym jej zapaleniem migdałków podniebiennych). Dowiedz się, dlaczego dziecięcy organizm jest tak podatny na przeziębienie oraz jak radzić sobie z atakiem chorobotwórczych drobnoustrojów.

Przeczytaj koniecznie

Niszczyciel układu nerwowego - DEET w środkach na komary

Popularne środki na komary zawierają substancję czynną DEET (N,N-dietylo-m-toluamid), która zagraża naszemu układowi nerwowemu. Skuteczność działania w tym przypadku jest wprost proporcjonalna do negatywnych skutków ubocznych, jakimi są: zaburzenia widzenia, drżenie mięśni lub nawet uszkodzenia mózgu. Nic dziwnego, skoro ich działanie można porównać do działania środków chemicznych stosowanych w ogrodnictwie. Znane z reklam telewizyjnych preparaty nie gwarantują nam bezpieczeństwa. Potwierdzają to liczne badania naukowe.

Przeczytaj koniecznie

Ruszaj się z głową – chroń biust

Aktywność w życiu każdej kobiety jest niezwykle ważna. Ćwiczymy nie tylko, aby poprawić wygląd sylwetki, w celach zdrowotnych, ale także dla przyjemności oraz zamiłowania do sportu. Firma Dalia, polski producent ekskluzywnej bielizny damskiej, z myślą o aktywnych kobietach stworzyła specjalny biustonosz sportowy Fit Dalia. Idealny dla Pań z dużym biustem.