Zdobywa popularność
FLAWONOIDY
FLAWONOIDY

FLAWONOIDY – barwniki organiczne, rozpuszczalne w wodzie,...

Co to jest zespół jelita drażliwego?
Co to jest zespół jelita drażliwego?

Zespół jelita drażliwego to inaczej nadpobudliwość jelita...

Dieta w cukrzycy
Dieta w cukrzycy

Dieta w cukrzycy – cukrzyca jest przewlekłą chorobą,...

KOZIERADKA POSPOLITA
KOZIERADKA POSPOLITA

KOZIERADKA POSPOLITA (Trigonella foenum-graecum) – znana...

Mięsień sercowy
Mięsień sercowy

OSŁABIENIE MIĘŚNIA SERCOWEGO: WINKO NASERCOWE HILDEGARDY...

Tlen ważny jak nigdy dotąd
Tlen ważny jak nigdy dotąd

Coraz większe zanieczyszczenie powietrza (już nie tylko w...

Zamiast tabletki na sen
Zamiast tabletki na sen

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania...

Honda ogłosiła powołanie Striemo Inc., startupu, utworzonego w ramach programu inicjowania nowych działalności Hondy – IGNITION.
Honda ogłosiła powołanie Striemo Inc., startupu, utworzonego w ramach programu inicjowania nowych działalności Hondy – IGNITION.

Striemo Inc. opracowuje jednoosobowy, trójkołowy,...

Polecamy

Żywienie

Żywienie
Wskazania do chirurgicznego leczenia otyłości

Amerykańscy chirurdzy jako pierwsi wprowadzili chirurgiczną metodę leczenia otyłości. Nie jest to jednak metoda odpowiednia dla każdego, kto walczy z nadwagą. Tym bardziej dla osób, chcących wyglądać szczupło. Metoda chirurgiczna może być stosowana u osób z krańcową otyłością, u których zawiodło długotrwałe leczenie dietetyczne i farmakologiczne.

Przeczytaj koniecznie

Jesteś w ciąży? Jedz brokuły!

Sposób odżywiania kobiety w ciąży ma kluczowe znaczenie na wzrastanie i rozwój płodu. Niedobór składników odżywczych, witamin oraz minerałów w tym okresie, może mieć trwały wpływ na zdrowie dziecka, także po jego przyjściu na świat. Należy zadbać więc o to, by dieta przyszłej mamy była bogata w odżywcze i wartościowe składniki. Jednym z tych, który warto wcielić do jadłospisu, jest zdecydowanie brokuł.  

Przeczytaj koniecznie

Skuteczny sposób na chore gardła u najmłodszych dzieci!

Zapalenie górnych dróg oddechowych u dziecka to częsty problem, z którym borykają się rodzice. Objawu takiego jak ból gardła nie należy lekceważyć, ponieważ pozostawiony sam sobie, może prowadzić do rozwoju poważnych chorób i powikłań. Do najbardziej powszechnych przypadłości należą: ostre zapalenia gardła (najczęściej o etiologii wirusowej) praz angina (chora o etiologii bakteryjnej z często towarzyszącym jej zapaleniem migdałków podniebiennych). Dowiedz się, dlaczego dziecięcy organizm jest tak podatny na przeziębienie oraz jak radzić sobie z atakiem chorobotwórczych drobnoustrojów.

Przeczytaj koniecznie

Niszczyciel układu nerwowego - DEET w środkach na komary

Popularne środki na komary zawierają substancję czynną DEET (N,N-dietylo-m-toluamid), która zagraża naszemu układowi nerwowemu. Skuteczność działania w tym przypadku jest wprost proporcjonalna do negatywnych skutków ubocznych, jakimi są: zaburzenia widzenia, drżenie mięśni lub nawet uszkodzenia mózgu. Nic dziwnego, skoro ich działanie można porównać do działania środków chemicznych stosowanych w ogrodnictwie. Znane z reklam telewizyjnych preparaty nie gwarantują nam bezpieczeństwa. Potwierdzają to liczne badania naukowe.

Przeczytaj koniecznie

Ruszaj się z głową – chroń biust

Aktywność w życiu każdej kobiety jest niezwykle ważna. Ćwiczymy nie tylko, aby poprawić wygląd sylwetki, w celach zdrowotnych, ale także dla przyjemności oraz zamiłowania do sportu. Firma Dalia, polski producent ekskluzywnej bielizny damskiej, z myślą o aktywnych kobietach stworzyła specjalny biustonosz sportowy Fit Dalia. Idealny dla Pań z dużym biustem.