0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Wiosenne spotkanie a alpakami
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 
 Zdrowie

 
 
Wiosenne spotkanie a alpakami
 
Wiosenne spotkanie a alpakami
Oceń
Forum dyskusyjne

Na czym polega alpakoterapia? Komu może pomóc kontakt z Alpaką? Dlaczego w Polsce ta dziedzina zyskuje coraz więcej miłośników? Na te i inne pytania odpowiedzi otrzymają uczestnicy spotkania „Alpakoterapia jako jedna z dziedzin animaloterapii”, która odbędzie się 12 kwietnia w ramach Wiosennych Spotkań Terapeutycznych, organizowanych w Szkole Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J.Horsta. Gościem specjalnym będzie Marta Pietrzykowska, jedna z prekursorek alpakoterapii w Polsce.

Alpaki przyjechały do Polski z Ameryki Południowej. Są podobne do lamy i pochodzą z tej samej rodziny – wielbłądowatych. Kontakt z nimi, czy to podczas zabawy czy ćwiczeń z ich udziałem, pomaga dzieciom, a dla tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest formą terapii motorycznej i behawioralnej. Alpaki są inteligentne i pogodne, łatwo zaprzyjaźniają się z ludźmi. W Polsce alpakoterapia jest stosunkowo nową dziedziną, dlatego środowiska, którym bliskie jest to zagadnienie, połączyły siły i zorganizowały konferencję przybliżającą tę formę terapii.

- Nasi pedagodzy cały czas się szkolą i poszerzają wiedzę o nowe metody pracy z dziećmi czy nowe nurty w terapii. Znamy i stosujemy dogoterapię, dlatego też zainteresowaliśmy się alpakoterapią. Dzięki temu, że nieopodal, w Wawrze, powstał Ośrodek Koparka, pierwszy w stolicy oferujący alpakoterapię, mamy szansę poznać korzyści płynące z pracy z alpaką także w praktyce - mówi Joanna Wichowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J.Horsta
w Warszawie. Dodaje: Wraz z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną nr 17 postanowiliśmy zorganizować spotkanie przybliżające tę dziedzinę animaloterapii i zaprosić wszystkich, którzy tak jak my, są jej ciekawi.

Spotkanie będzie połączeniem teorii z praktyką - przewidziany jest pokaz alpakoterapii, poprowadzony przez pracowników Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży „Koparka”. Zajęcia odbędą się z udziałem dwóch alpak: Natana i Kazika, a uczestniczyć w nim będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży “Koparka”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 17, Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im.J.Horsta, P&M Alpakarnia.

Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie wiadomości na adres ppp17@edu.um.warszawa.pl do 10 kwietnia 2017 roku.

Harmonogram spotkania :

10:00 – 11:00 – Alpakoterapia jako jedna z dziedzin animaloterapii

11:00 – 11:15 – Przerwa kawowa

11:20 – 12:30 – Pokaz zajęć z alpakoterapii z udziałem Kazika i Natana z Ośrodka „Koparka”

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/1815285145461263/

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
Jeśli poszukujesz więcej informacji, zadaj pytanie na naszym forum dyskusyjnym

www.forum.zdrowieinatura24.pl

Ostatnio wyświetlane informacje: