0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Świadoma kobiecość – codzienna profilaktyka zdrowia intymnego
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 Zdrowie

 
 
Świadoma kobiecość – codzienna profilaktyka zdrowia intymnego
 
Świadoma kobiecość – ...
Oceń
Forum dyskusyjne

Kobiety są aktywne, niezależne – ćwiczą, dbają o siebie, stawiają na modne ubrania. Jednak zapominają przy tym wszystkim o zdrowiu. Zdrowie intymne kobiety jest wyjątkowo ważne. Każda z pań powinna zwracać uwagę na własny organizm, a w razie pojawienia się niepokojących objawów, szybko rozpocząć leczenie.

Czy na pewno wiesz wszystko o higienie intymnej?

Znakomita większość kobiet sądzi, że codzienna pielęgnacja okolic intymnych nie ma przed nimi tajemnic. Teoretycznie każda z nas zna najważniejsze i podstawowe zasady prawidłowej higieny. Nie mniej jednak, zdaniem wielu ginekologów, wiedza Polek na temat zdrowia intymnego jest niepokojąco niska. Odpowiednia higiena jest nie tylko podstawowym czynnikiem dobrego samopoczucia, ale przede wszystkim ma za zadanie chronić nasz organizm przez stanami zapalanymi. Warto pamiętać, że zarówno bagatelizowanie, jak i nadmierna dbałość o higienę intymną, mogą być przyczyną osłabienia naturalnej flory bakteryjnej i spadku odporności na różnego rodzaju infekcje i zakażenia. „Infekcje intymne to nadal wstydliwy problem. Mimo wysiłków lekarzy Polki wolą udawać, że tego typu problemy ich nie dotyczą. Kobiety zapominają o

profilaktyce i często bagatelizują wczesne symptomy, co prowadzi do bardzo poważnych infekcji i powikłań. Choć przyczyny zakażeń bywają różne, schemat postępowania zawsze powinien być ten sam, czyli jak najszybsza konsultacja ze specjalistą. Niezbędna jest zatem rzetelna i fachowa informacja oraz edukacja kobiet w zakresie dbania o własne zdrowie intymne” – przestrzega

dr Jacek Tulimowski, specjalista ginekolog.

Dekalog higieny intymnej na co dzień

Aby zachować odpowiednią higienę miejsc intymnych, warto zastosować poniższe wskazówki:

 • Unikać produktów z barwnikami, konserwantami oraz substancjami zapachowymi. Im bardziej naturalny skład preparatu, tym lepiej dla Ciebie.

 • Mycie oraz osuszanie miejsc intymnych zawsze wykonuj w kierunku: od przodu do tyłu, aby uniknąć przenoszenia infekcji z okolic odbytu. Unikaj różnego rodzaju gąbek oraz myjek – są siedliskiem bakterii.

 • Korzystaj z osobnego ręcznika do higieny intymnej. Warto aby był suchy, przed każdym użyciem.

 • Używaj oddzielnej maszynki do golenia miejsc intymnych.

Noszenie nieodpowiedniej bielizny

Z pozoru wybór odpowiedniej bielizny odgrywa bardzo ważną rolę w zapobieganiu infekcji intymnych. Unikaj zbyt obcisłej bielizny, zwłaszcza tej wykonanej z syntetycznego materiału, bowiem ogranicza ona dopływ powietrza do miejsc intymnych, co stanowi idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Najlepiej sprawdzi się naturalna bawełniana bielizna. Pierz ją osobno lub ręcznie, używaj do tego hipoalergicznych środków piorących. Jak podkreśla dr Jacek Tulimowski, specjalista ginekolog – „Objawy infekcji zazwyczaj są podobne. Zwykle są to upławy, świąd, pieczenie, obrzęk, tkliwość w okolicach pochwy lub sromu, ból przy oddawaniu moczu. Upławy mogą mieć różny charakter, kolor i zapach. Najważniejsze jednak, by żadnego z tych sygnałów nie lekceważyć i uważnie obserwować swój organizm”.

Jeśli jednak już dojdzie do infekcji nie dopuść do rozwoju poważnego zakażenia. Wystarczy właściwa szybka reakcja na niepokojące objawy. Nie czekaj, zastosuj lek, który pozwoli zmniejszyć intensywność uciążliwych dolegliwości. Tantum Rosa pomoże przetrwać ten trudny okres redukując: ból, świąd, pieczenie okolic intymnych!

Pamiętaj jednak, aby wszystkie wątpliwości związane ze stanem zdrowia wyjaśnić u Twojego ginekologa. Większość infekcji ginekologicznych wymaga odpowiedniego leczenia z zastosowaniem leków przyczynowych, które dostępne są na receptę. Tylko ginekolog po dokładnym badaniu może zalecić odpowiedni schemat leczenia.

 

Tantum Rosa roztwór dopochwowy – NOWOŚĆ!

Gotowy do natychmiastowego użycia! szybka aplikacja – higiena stosowania – komfort podania

Tantum Rosa roztwór dopochwowy to nowoczesny i bezpieczny lek dostępny w higienicznych jednorazowych butelkach do natychmiastowego użycia. Opakowanie zawiera 5 butelek. Zawarty w butelce roztwór dopochwowy, o temperaturze pokojowej, jest gotowy do zastosowania. Możliwe jest podniesienie jego temperatury, poprzez zanurzenie butelki na kilka minut w ciepłej wodzie.

 • roztwór o przyjemnym różanym zapachu

 • pięć jednorazowych butelek

 • miękki, delikatny plastik

 • wyciągany o regulowanej długości aplikator

 • pojemność - 140 ml

Tantum Rosa roztwór dopochwowy wskazania do stosowania

Lek zaleca stosować się w leczeniu: zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia (np. zakażenia, podrażnienia mechaniczne), również po chemio- i radioterapii. Lek stosuje się również w profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii. Stosowanie leku wpływa na zmniejszenie intensywności dolegliwości i objawów, które towarzyszą stanom zapalnym okolic intymnych takich jak: ból, pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy.

 

Tantum Rosa roztwór dopochwowy, zalecany sposób dawkowania:

Lek należy stosować od 1 do 2 płukań w ciągu doby, w zależności od nasilenia dolegliwości.

W przypadku samodzielnego rozpoczęcia leczenia nie należy, nieprzerwanie, stosować leku dłużej niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.

Celem uzyskania poprawy, leczenie nie powinno trwać krócej niż 3 dni.

TANTUM ROSA (roztwór dopochwowy) Cena: 1 opakowanie 5 butelek 140 ml
ok. 35,00 zł.

TANTUM ROSA saszetki (proszek do sporządzania roztworu dopochwowego)

Lek Tantum Rosa dostępny jest również poręcznych saszetkach (opakowanie 10 saszetek). Lek zawiera chlorowodorek benzydaminy. Dzięki jego obecności preparatposiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające i odkażające. Lek szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.

Tantum Rosa można stosować na dwa sposoby:

 • wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);

 • zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

Wskazania do stosowania

Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w:

 • przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia,

 • również po chemio- i radioterapii,

 • w profilaktyce przed- i pooperacyjnej

 • w ginekologii, połogu.

 

TANTUM ROSA ( SASZETKI) Cena 1 opakowanie : 10 saszetek ok. 25 zł

OTC - Produkt leczniczy wydawany bez recepty

Informacje o leku:

TANTUM ROSA 1 mg/ml, roztwór dopochwowy.

Skład jakościowy i ilościowy: 100 ml roztworu dopochwowego zawiera 0,1 g benzydaminy chlorowodorku (benzydamini hydrochloridum) Substancje pomocnicze o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek.

Wskazania do stosowania: Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w:przebiegu zapalenia sromu i pochwy; przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii; profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii.

TANTUM ROSA, 53,2 mg/g, proszek do sporządzania roztworu dopochwowego. 1 g proszku zawiera 53,2 mg/g benzydaminy chlorowodorku (benzydamini hydrochloridum). 1 saszetka (9,4 g) zawiera 500 mg benzydaminy chlorowodorku.

Wskazania do stosowania: Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w: przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, połogu. Przeciwwskazania :Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A.;Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o, ul. Podleśna 83, 05-552 Łazy, tel.: (22)70 28 200, fax: (22)70 28202 www.angelini.pl, www.tantumrosa.pl

OTC - Produkty lecznicze wydawane bez recepty.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zakupy przez internet
TANTUM ROSA irygator 500ml
TANTUM ROSA irygator 500ml

Irygator Tantum Rosa jest bezpieczny, wykonany z elastycznego i gładkiego plastiku. Irygator można używać wielokrotnie. Dziewczęta, które nie rozpoczęły życia seksualnego nie powinny stosować Irygatora Tantum Rosa, gdyż jego użycie mo

TANTUM ROSA x 10 saszetek
TANTUM ROSA x 10 saszetek

TANTUM ROSA dzięki zawartości chlorowodorku benzydaminy wykazuje właściwości miejscowo znieczulające i odkażające. Ponadto łagodzi stany zapalne oraz działa łagodząco na dolegliwości bólowe. Preparat działa na bazie chlorowodorku benzydaminy. Ma postać saszetek przeznaczonych do ...

TANTUM ROSA x 10 saszetek
TANTUM ROSA x 10 saszetek

TANTUM ROSA dzięki zawartości chlorowodorku benzydaminy wykazuje właściwości miejscowo znieczulające i odkażające. Ponadto łagodzi stany zapalne oraz działa łagodząco na dolegliwości bólowe.

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
Jeśli poszukujesz więcej informacji, zadaj pytanie na naszym forum dyskusyjnym

www.forum.zdrowieinatura24.pl

Zakupy przez internet
TANTUM ROSA irygator 500ml
TANTUM ROSA irygator 500ml

Irygator Tantum Rosa jest bezpieczny, wykonany z elastycznego i gładkiego plastiku. Irygator można używać wielokrotnie. Dziewczęta, które nie rozpoczęły życia seksualnego nie powinny stosować Irygatora Tantum Rosa, gdyż jego użycie mo

TANTUM ROSA x 10 saszetek
TANTUM ROSA x 10 saszetek

TANTUM ROSA dzięki zawartości chlorowodorku benzydaminy wykazuje właściwości miejscowo znieczulające i odkażające. Ponadto łagodzi stany zapalne oraz działa łagodząco na dolegliwości bólowe. Preparat działa na bazie chlorowodorku benzydaminy. Ma postać saszetek przeznaczonych do ...

TANTUM ROSA x 10 saszetek
TANTUM ROSA x 10 saszetek

TANTUM ROSA dzięki zawartości chlorowodorku benzydaminy wykazuje właściwości miejscowo znieczulające i odkażające. Ponadto łagodzi stany zapalne oraz działa łagodząco na dolegliwości bólowe.

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
 
 
 
 
 
O tym się mówi:
 
Tantum Rosa. Pasuje każdej kobiecie!
Czy singielka, czy mężatka, siostra, matka, córka, babka, zabiegana,...