0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Pozytywne myślenie - pierwszy krok do zdrowia!
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 Zdrowie

 
 
Pozytywne myślenie - pierwszy krok do zdrowia!
 
Pozytywne myślenie - ...
Oceń
Forum dyskusyjne

Już w 70 szpitalach w całej Polsce wystawa Thinkpositive! motywuje pacjentów do walki o zdrowie. Ujęte na zdjęciach historie promują jedną wspólną myśl: niezależnie od przeszkód, jakie stawia przed nami los – nie można się poddawać! Jak podkreślają sami lekarze, to właśnie pozytywne nastawienie, ma ogromny wpływ na przebieg procesuleczenia i powrót pacjenta do zdrowia. Wystawa Thinkpositive! pojawi się jeszcze w 30 szpitalach, które zgłoszą swój akces do 15 lutego za pośrednictwem strony www.thinkpositive.org.pl.

- WystawęThinkpositive! pacjenci odbierają jak „obrazkowy poradnik pozytywnego myślenia”– mówi Alicja Trojanowska, Naczelna Pielęgniarka w Szpitalu na Banacha. Sportowcy: Natalia Partyka, Piotr Pogon oraz Jerzy Płonka - bohaterowie fotografii – dzielą się swoimi sukcesami, których osiągnięcie – ze względu na poważne choroby lub niepełnosprawność –wydawać by się mogło nierealne.Fotografie umieszczone w dostępnej dla pacjentów przestrzeni szpitala,dodają im wiary i siły.

 

Od pacjenta wszystko się zaczyna

W obliczu choroby pacjent potrzebuje wsparcia lekarzy, rodziny, czasem przyjaciół jednak pierwszą osobą, która może mu pomóc jest on sam – jego nastawienie i motywacja do szybkiego powrotu do zdrowia.Już od czasów starożytnychlekarze i filozofowie podkreślają jak ważnajest postawachorego. Wola walki pacjenta i silna motywacja, by powrócić do zdrowia znacząco poprawiają rokowaniaterapii. O tym, że to właśnie pacjent jest najważniejszym członkiem zespołu leczącego mówił już Sokrates. Z kolei Hipokrates, uznawany za prekursora współczesnej medycyny, twierdził, że dla lekarza cenniejsza jest znajomość człowieka, niż samo rozpoznanie choroby. Naukę głoszoną przez starożytnych medyków potwierdzają współcześni lekarze. - Proces leczenia jest bardzo złożonyi wymaga interdyscyplinarnego działania. Jeżeli tego nie ma, lekarz w terapii jest osamotniony i nie osiąga ona maksymalnego wyniku. Cenne są wszelkie pozytywne bodźce, które sprawią, że u pacjenta wzrośnie chęć do życia i pragnienie, by realizować marzenia. Wiara, wewnętrzna motywacja dająmu siłę, by stawić czoła nawet największym przeciwnościom – tłumaczy dr hab. n. med. Witold Rongies Kierownik Zakładu Rehabilitacji warszawskiego szpitala przy ul. Banacha, który jako pierwszy przyłączył się do akcji Thinkpositive!

 

Otoczenie ma znaczenie

Nie bez powodu mówi się, że jesteśmy wypadkową 5 osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. Otoczenie, w którym przebywamy kształtuje nas i wyznacza sposób myślenia. Dlatego chcąc pomóc choremu należy zadbać o pozytywny przekaz płynący od najbliższych mu ludzi, tych, z którymi dzieli swoją chorobę. –Słowa nadziei są dla pacjenta bardzo ważne: że będzie lepiej, że jest szansa na pozytywny wynik leczenia – mówi dr hab. n. med. Witold Rongies. W codziennej praktyce lekarskiej relacje panujące wśród pacjentów i ich wpływ na innych obserwuje dr n. med. Renata Główczyńska kardiolog, pracująca w Szpitalu na Banacha. Właśnie dlatego mówiąc o zespole terapeutycznym pracującym z chorym wymienia zarówno pacjenta, lekarza, pielęgniarki, rodzinę, jaki innych pacjentów. - Wszyscy, którzy otaczają chorego mają wpływ na jego podejście do terapii i kondycję psychiczną.Czasami jednak pozytywnie nastawiona do życia i ludzi osoba na oddziale może zdziałać wiele. Właśnie dlatego takie działania, jak akcjaThinkPositive! pomagają pacjentom, a także nam – lekarzom – podkreśla dr Główczyńska.

Motywacja obrazami

Jeden obraz ma nierzadko większą moc niż tysiąc słów. To dlatego twórcyakcjiThinkpositive!postawili na historie niezwykłych sportowców: Natalii Partyki - tenisistki stołowej bez przedramienia, wielokrotnej medalistki mistrzostw Europy i mistrzyni paraolimpijskiej, Jerzego Płonki – niewidomegowioślarza, maratończyka i alpinisty oraz Piotra Pogona, który dwukrotniepokonał chorobę nowotworową i pomimo resekcji płuca bierze udział w maratonach i zawodach triathlonowych, działając przy tym jako animator sportowy i fundraiser organizacji charytatywnych.

Bezpłatną wystawę zdjęć może otrzymać jeszcze 30 placówek, które zgłoszą się do 15 lutego poprzez stronę www.thinkpositive.org.pl.

Akcja Thinkpositive! - pomysł wielokrotnego pacjenta onkologicznego i sportowca Piotra Pogona mógł zostać zrealizowany dzięki wsparciu sponsorów,którzy uwierzyli w jego szczytną ideę i niosące nadzieję chorym przesłanie: firmy produkującej specjalistyczny sprzęt medyczny Grena oraz drukarni Xerox. Organizatorem akcji jest agencja Face it!

 

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
Jeśli poszukujesz więcej informacji, zadaj pytanie na naszym forum dyskusyjnym

www.forum.zdrowieinatura24.pl

Ostatnio wyświetlane informacje: