0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Nasze ciało zaczyna się starzeć po 25 roku życia!
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 Uroda

 
 
Nasze ciało zaczyna się starzeć po 25 roku życia!
fot:fotolia
 
Nasze ciało zaczyna się ...
Oceń
Forum dyskusyjne

Upływ czasu najwyraźniej widać na naszej skórze, z której można czytać niemal jak… z PESELu. W praktyce, jest jeden niezawodny sposób na to, aby ten ewidencyjny numerek pozostał wyłącznie naszą słodką tajemnicą a skóra nie zdradzała prawdziwego wieku.

Proces starzenia jest niestety nieuchronny. Nie da się go zahamować, ale można mieć na niego realny wpływ. Najbardziej widoczne oznaki upływu czasu mają swoje bezpośrednie odzwierciedlenie na skórze, która staje się mniej elastyczna i w efekcie pokryta zmarszczkami. Dlaczego tak się dzieje?

Kluczem do tego jest kolagen, powszechnie uznawany – zresztą nie bez przyczyny - za „białko młodości”. Odgrywa on bowiem kluczową rolę w organizmie, wpływając na jego wiek biologiczny. Kolagen to białko spajające nasze komórki. Jednak wraz z wiekiem jego poziom maleje, co z kolei bezpośrednio wpływa na nasze ciało.

- Choć organizm potrafi odbudowywać cząsteczki kolagenu, które ulegają naturalnemu procesowi obumierania, dzięki czemu jego ilość pozostaje na niezmienionym poziomie, ale dzieje się tak tylko do pewnego momentu naszego życia. Po skończeniu 25 lat nasze ciało nie potrafi już zastąpić każdej utraconej komórki kolagenu. W efekcie wraz z wiekiem mamy go w sobie coraz mniej, co skutkuje widocznymi oznakami starzenia – mówi przedstawiciel Kolagen NCN.

Kremom dziękujemy, czyli preparaty o niskiej skuteczności

Nic więc dziwnego, że producenci prześcigają się w opracowywaniu kolejnych „cudownych” środków mających na celu przeciwdziałanie temu nieuchronnemu zjawisku Na rynku bez trudu znajdziemy niezliczoną ilość preparatów tworzonych na bazie kolagenu w postaci kremów czy maści. Problem jednak w tym, że ich stosowanie ma ograniczony i bardzo powierzchowny skutek.

- Kolagen w formie środków aplikowanych na skórę nie ma możliwości przeniknięcia w jej głąb. Mamy zatem w tym wypadku do czynienia z działaniem powierzchniowym, o krótkotrwałym efekcie – wyjaśnia Bogumiła Redlarska, specjalista kosmetologii z kliniki medycyny estetycznej Renew.

Co więcej, białko to w postaci np. kremu może prowadzić do zbyt silnego nawilżenia skóry. Jakie zatem rozwiązanie należy w tym wypadku wybrać?

Jeśli kolagen to w formie suplementu i tylko pochodzenia rybiego

Zdaniem ekspertki, jedyną skuteczną formą na uzupełnienie tego związku jest sięgnięcie po kolagen w formie nutraceutyku – czyli suplementu diety. Tylko taka forma zapewni dostarczenie do organizmu odpowiedniej dawki kolagenu, który w pozytywny sposób wpłynie na wygląd naszego ciała i stan zdrowia.

- Na szczególną uwagę zasługuje przy tym kolagen pozyskiwany z ryb morskich. Jego budowa jest wyjątkowo zbliżona do tego, który występuje w ludzkim organizmie, dlatego jest przez nas lepiej przyswajany – opisuje Bogumiła Redlarska.

Kolagen rybi – bliski ideału – ale… nie każdy

Co ciekawe, w medycynie pierwotnie wykorzystywano kolagen syntetyczny - czyli sztuczny. Z czasem zaczęto zastępować go kolagenem zwierzęcym - wołowym oraz wieprzowym. Okazało się jednak, że ze względu na daleko idące różnice budowy ich DNA w stosunku do kolagenu ludzkiego, efekty kuracji były niewystarczające lub wręcz znikome.

- Aktywny biologicznie – czyli taki, który po prostu działa na nasz organizm, o strukturze budowy niemal identycznej z ludzkim DNA bo w aż 80%, jest tylko kolagen rybi, a najbardziej wartościowy uzyskuje się z ich skór – dodaje Marcin Will z Kolagen NCN.

Jednak nie każdy kolagen rybi gwarantuje odpowiednią skuteczność. Ważne jest bowiem jego stężenie zawarte w jednej dawce. Jak wyjaśnia przedstawiciel Kolagen NCN przyjmuje się, że optymalna dzienna dawka, którą powinno się dostarczyć do organizmu to 6600mg.

- Dlatego wybierając kolagen rybi warto zwrócić uwagę przede wszystkim na tę wartość. To kluczowa informacja która powinna zostać podana na opakowaniu produktu. Suplementowanie kolagenu w mniejszych dawkach od zalecanych będzie więc nieskuteczne. Stracimy czas i pieniądze – zauważa ekspert Kolagen NCN.

Liczy się też forma suplementu

Oprócz stężenia substancji czynnej w jednej dawce, wbrew pozorom ważny jest zarazem sposób suplementowania tego preparatu. Z uwagi na znaczną ilość rozmaitych dodatków mających na celu poprawienie smaku, wyglądu a nawet zapachu, a także ze względu na proces przetwarzania produktu, który następnie jest oferowany w formie tabletek lub kapsułek, lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kolagen w czystej formie- sproszkowanej,  niezmienionej i niezawierającej żadnych zbędnych dodatków.

Na koniec należy przypomnieć, że samo przyjmowanie kolagenu to jeszcze nie wszystko.  Białko to może być przyswajane przez organizm wyłącznie podczas jednoczesnego dostarczenia do organizmu odpowiedniej dawki witaminy C, która odpowiada za prawidłową odbudowę włókien kolagenowych w ciele człowieka. Bez niej kuracja kolagenowa nie przyniesie spodziewanych rezultatów.

Zakupy przez internet
Kolagenum 120 kaps Elana z kozim i kobylim mlekiem
Kolagenum 120 kaps Elana z kozim i kobylim mlekiem

Kolagenum 120 kapsułek Elena Hydrolizowany kolagen z ryb wzbogacony o kozie i kobyle mleko, aronię i żurawinęsuplement dietyKolagenum stworzone zostało dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą zachować dobrą formę i młody wygląd. Kolagenum to naturalny preparat składający się w 50% z czystego ...

PURE COLLAGEN 650 mg x 100 tabletek
PURE COLLAGEN 650 mg x 100 tabletek

Pure Collagen to innowacyjny suplement diety - nutrikosmetyk, którego skład oparty został na kolagenie z ryb morskich z elastyną oraz cennymi dla zdrowia i dla kondycji skóry witaminami i składnikami o wysokim potencjale antyoksydacyjnym.

HUMAVIT KOLAGEN x 120 tabletek
HUMAVIT KOLAGEN x 120 tabletek

HUMAVIT KOLAGEN to naturalny suplement diety, którego zastosowanie korzystnie wpływa na stan skóry. Preparat wspomaga utrzymanie jej odpowiednio nawilżonej i elastycznej.

DOPPELHERZ Aktiv Na stawy Kolagen x 30 kapsułek
DOPPELHERZ Aktiv Na stawy Kolagen x 30 kapsułek

DOPPELHERZ Aktiv Na stawy Kolagen to suplement diety, który dzięki zawartym w nim składnikom korzystnie wpływa na sprawność ruchową. Przyśpiesza regenerację chrząstki stawowej i pozytywnie oddziałuje na maź stawową.

COLLAGENCEUTICAL emulsja do wypełniania zmarszczek 30 ml
COLLAGENCEUTICAL emulsja do wypełniania zmarszczek 30 ml

Dotychczas znane preparaty kosmetyczne zawierają tylko kilka procent kolagenu, którego wchłanianie jest bardzo ograniczone. Z tego powodu rozpowszechnione są zabiegi wstrzykiwania kolagenu, które są kosztowne i bolesne.

OEPAROL ELIFTANCE Krem-Lift modelujący z lipo-peptydami 50ml dla skóry normalnej i mieszanej
OEPAROL ELIFTANCE Krem-Lift modelujący z lipo-peptydami 50ml dla skóry normalnej i mieszanej

OEPAROL ELIFTANCE Krem-Lift modelujący z lipo-peptydami odbudowuje kolagen i działa liftingująco. Przywraca utracony owal twarzy i wykazuje właściwości nawilżające. Chroni przed działaniem czynników środowiskowych.

Kombajn kosmetyczny
Kombajn kosmetyczny

Chcesz zadbać o swoją skórę w sposób kompleksowy, przez cały rok? Poszukujesz urządzenia, dzięki któremu w każdej chwili pozbędziesz się martwego naskórka, przebarwień, blizn, wągrów, wyprysków, poprawisz mikrokrążenie? To tylko kilka efektów działania kombajnu kosmetycznego – który cieszy ...

La Roche-Posay - Active C Corrective Dermatological Care For Wrinkles - Krem przeciwzmarszczkowy do skóry normalnej i mieszanej z witaminą C - 30 ml -
La Roche-Posay - Active C Corrective Dermatological Care For Wrinkles - Krem przeciwzmarszczkowy do skóry normalnej i mieszanej z witaminą C - 30 ml -

Korekcja zmarszczek płytkich i głębokich skóry Właściwości: ACTIVE C zawiera 5% Witaminy C, w swojej jedynej aktywnej postaci (kwas L-skorbinowy). Jej skuteczność, w zwiększaniu syntezy włókien kolagenu, została udowodniona badaniami klinicznymi opublikowanymi w JID*. Połączenie Witaminy C z ...

Bezprzewodowy Masażer Ultradźwiękowy
Bezprzewodowy Masażer Ultradźwiękowy

Stawiasz na naturalność w kosmetyce pielęgnacyjnej i zabiegach pielęgnacyjnych? Chcesz uniknąć inwazyjnych zabiegów i niepotrzebnego bólu pozabiegowego? Wypróbuj bezprzewodowy masażer ultradźwiękowy, który jest nieinwazyjnym, nowoczesnym urządzeniem do skutecznej pielęgnacji skóry twarzy. ...

Eliksir pod Oczy 15 ml
Eliksir pod Oczy 15 ml

Eliksir pod oczy do niedawna uzupełniał Zestaw do domowej Jonoforezy. Teraz stanowi oddzielny produkt Uzupełniający linię kosmetyków COLWAY. Jest postulowany od dawna przez Sieć konsumencką COLWAY kosmetykiem wytwarzanym w high biotechnology, stanowiącym konsekwentną kontynuację linii ...

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
Jeśli poszukujesz więcej informacji, zadaj pytanie na naszym forum dyskusyjnym

www.forum.zdrowieinatura24.pl

Zakupy przez internet
Kolagenum 120 kaps Elana z kozim i kobylim mlekiem
Kolagenum 120 kaps Elana z kozim i kobylim mlekiem

Kolagenum 120 kapsułek Elena Hydrolizowany kolagen z ryb wzbogacony o kozie i kobyle mleko, aronię i żurawinęsuplement dietyKolagenum stworzone zostało dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą zachować dobrą formę i młody wygląd. Kolagenum to naturalny preparat składający się w 50% z czystego ...

PURE COLLAGEN 650 mg x 100 tabletek
PURE COLLAGEN 650 mg x 100 tabletek

Pure Collagen to innowacyjny suplement diety - nutrikosmetyk, którego skład oparty został na kolagenie z ryb morskich z elastyną oraz cennymi dla zdrowia i dla kondycji skóry witaminami i składnikami o wysokim potencjale antyoksydacyjnym.

HUMAVIT KOLAGEN x 120 tabletek
HUMAVIT KOLAGEN x 120 tabletek

HUMAVIT KOLAGEN to naturalny suplement diety, którego zastosowanie korzystnie wpływa na stan skóry. Preparat wspomaga utrzymanie jej odpowiednio nawilżonej i elastycznej.

DOPPELHERZ Aktiv Na stawy Kolagen x 30 kapsułek
DOPPELHERZ Aktiv Na stawy Kolagen x 30 kapsułek

DOPPELHERZ Aktiv Na stawy Kolagen to suplement diety, który dzięki zawartym w nim składnikom korzystnie wpływa na sprawność ruchową. Przyśpiesza regenerację chrząstki stawowej i pozytywnie oddziałuje na maź stawową.

COLLAGENCEUTICAL emulsja do wypełniania zmarszczek 30 ml
COLLAGENCEUTICAL emulsja do wypełniania zmarszczek 30 ml

Dotychczas znane preparaty kosmetyczne zawierają tylko kilka procent kolagenu, którego wchłanianie jest bardzo ograniczone. Z tego powodu rozpowszechnione są zabiegi wstrzykiwania kolagenu, które są kosztowne i bolesne.

OEPAROL ELIFTANCE Krem-Lift modelujący z lipo-peptydami 50ml dla skóry normalnej i mieszanej
OEPAROL ELIFTANCE Krem-Lift modelujący z lipo-peptydami 50ml dla skóry normalnej i mieszanej

OEPAROL ELIFTANCE Krem-Lift modelujący z lipo-peptydami odbudowuje kolagen i działa liftingująco. Przywraca utracony owal twarzy i wykazuje właściwości nawilżające. Chroni przed działaniem czynników środowiskowych.

Kombajn kosmetyczny
Kombajn kosmetyczny

Chcesz zadbać o swoją skórę w sposób kompleksowy, przez cały rok? Poszukujesz urządzenia, dzięki któremu w każdej chwili pozbędziesz się martwego naskórka, przebarwień, blizn, wągrów, wyprysków, poprawisz mikrokrążenie? To tylko kilka efektów działania kombajnu kosmetycznego – który cieszy ...

La Roche-Posay - Active C Corrective Dermatological Care For Wrinkles - Krem przeciwzmarszczkowy do skóry normalnej i mieszanej z witaminą C - 30 ml -
La Roche-Posay - Active C Corrective Dermatological Care For Wrinkles - Krem przeciwzmarszczkowy do skóry normalnej i mieszanej z witaminą C - 30 ml -

Korekcja zmarszczek płytkich i głębokich skóry Właściwości: ACTIVE C zawiera 5% Witaminy C, w swojej jedynej aktywnej postaci (kwas L-skorbinowy). Jej skuteczność, w zwiększaniu syntezy włókien kolagenu, została udowodniona badaniami klinicznymi opublikowanymi w JID*. Połączenie Witaminy C z ...

Bezprzewodowy Masażer Ultradźwiękowy
Bezprzewodowy Masażer Ultradźwiękowy

Stawiasz na naturalność w kosmetyce pielęgnacyjnej i zabiegach pielęgnacyjnych? Chcesz uniknąć inwazyjnych zabiegów i niepotrzebnego bólu pozabiegowego? Wypróbuj bezprzewodowy masażer ultradźwiękowy, który jest nieinwazyjnym, nowoczesnym urządzeniem do skutecznej pielęgnacji skóry twarzy. ...

Eliksir pod Oczy 15 ml
Eliksir pod Oczy 15 ml

Eliksir pod oczy do niedawna uzupełniał Zestaw do domowej Jonoforezy. Teraz stanowi oddzielny produkt Uzupełniający linię kosmetyków COLWAY. Jest postulowany od dawna przez Sieć konsumencką COLWAY kosmetykiem wytwarzanym w high biotechnology, stanowiącym konsekwentną kontynuację linii ...

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
 
 
 
 
 
O tym się mówi:
 
Maść dla całej rodziny na zimę
Niestety ciepłe ubrania, które nosimy w czasie zimy, chronią nas przed niską...
 
Rachunek dla spragnionej skóry
Powtarzane jak mantra słowa, że nawilżanie to podstawowa ochrona skóry, w...
 
Nadtlenek wodoru w służbie piękna
Właściwości nadtlenku wodoru najpierw docenili lekarze. Wykorzystywali go do...
 
Zabiegi, które potrafią zdziałać cuda
Masz ochotę pobudzić skórę do wiosennej odnowy, a jednocześnie nie chcesz...