0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Laserem w cerę – 5 problemów, które zwalczysz laserem
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 Uroda

 
 
Laserem w cerę – 5 problemów, które zwalczysz laserem
fot:pixabay com
 
Laserem w cerę – 5 ...
Oceń
Forum dyskusyjne

Nie wyobrażamy sobie współczesnej medycyny bez laserów. Znalazły zastosowanie w laryngologii, gastrologii, okulistyce i dermatologii, wielu innych dziedzinach medycyny, także w medycynie estetycznej, a naukowcy opracowują ciągle nowe metody ich wykorzystania.

Tymczasem wiele problemów skórnych, które odnoszą się do szeroko pojętej urody, można dzisiaj wyleczyć laserem. Zmarszczki, przebarwienia, zmiany skórne, blizny, a nawet grzybicę paznokci.

Zmarszczki

Zmarszczki sieją trwogę wśród gładkolicych kobiet, które mimo że jeszcze nie weszły w wiek dojrzały, już obawiają się by ich twarzy nie skalały szpecące bruzdy. Skóra jest skomplikowaną strukturą, w której za jędrność odpowiadają elastyna, kolagen, kwas hialuronowy i, okryta złą sławą, tkanka tłuszczowa. Z wiekiem tych składników ubywa lub tracą swoje pierwotne właściwości. Na twarzy pojawiają się zmarszczki, początkowo nieznaczne, może nawet dodające uroku i charakteru, ale później „kurze łapki” nie wyglądają tak atrakcyjnie. Jak zatem ujędrnić skórę i spłycić zmarszczki?

Anna Deda kosmetolog

– W gabinecie medycyny estetycznej przeciwwagą dla fotostarzenia, które jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek, może być fotoodmładzanie. To zabieg, który wykonujemy zarówno laserem jak i światłem wielobarwnym (CLP) o nieco słabszych impulsach od światła laserowego. Promieniowanie świetlne przenika w głąb skóry nie uszkadzając naskórka. Dochodzi do rozgrzania tkanek, stymulacji syntezy i przebudowy kolagenu,  co ostatecznie daje efekt ujędrnienia i spłycenia zmarszczek – wyjaśnia dr n. med. Anna Deda, kosmetolog z Body Care Clinic w Katowicach.

Zabiegi wykonuje się w seriach, pierwsze rezultaty są widoczne po 2-3 naświetlaniach, ale efekt utrzymuje się na długo. Fotoodmładzanie CPL to metoda dość delikatna, jeżeli jednak chcemy mieć skórę idealnie gładką, warto zainteresować się metodą stricte laserową.

Działanie różnych laserów frakcyjnych przeznaczonych do odmładzania wygląda podobnie, tworzą one w skórze sieć podłużnych dziurek, tzw. mikrokolumn na pożądanym obszarze i głębokości. Są to niewielkie uszkodzenia skóry, które prowokują ją do odbudowy i regeneracji. Skóra, wracając do zdrowia, napina się i restrukturyzuje, po zabiegu jest wyraźnie ujędrniona, a zmarszczki nie są tak widoczne.

– Zabiegi te są intensywne, ale też niezwykle skuteczne. Wiązka lasera CO2RE działa jednocześnie na powierzchni skóry, odparowując naskórek, a także dociera do głębszych warstw. Efekty zabiegów są widoczne już po pierwszym zabiegu, początkowo skóra może być zaczerwieniona i tkliwa przez kilka dni, dlatego zalecane jest stosowanie kremów łagodzących, a na odkryte partie ciała kremów z filtrami UV – mówi kosmetolog.

Są jednak problemy, które dotykają ludzi niezależnie od płci i wieku, chociaż następny problem częściej jest spotykany u mężczyzn, którym mylnie przypisuje się zamiłowanie do napojów wyskokowych.

Guzowatość nosa

Nie oszczędza śmiertelników ani celebrytów, którzy nie mogą sobie latami poradzić z tą przypadłością. Najczęściej spotykana jest u dojrzałych mężczyzn między 50. a 90. rokiem życia. Objawia się dość dużym, czerwonym nosem, który wielu kojarzy się jednoznacznie – z nadużywaniem procentów. Jednak źródło problemu leży zupełnie gdzie indziej.

– Bezpośrednią przyczyną guzowatości jest przerost tkanek miękkich nosa wskutek trądziku różowatego. Powiększają się gruczoły łojowe, w których dochodzi do powstawania stanów zapalnych. Nos jest zdecydowanie powiększony, zaczerwieniony, często z widocznymi naczynkami, rozszerzonymi porami, a nawet o nieregularnym kształcie – wyjaśnia Anna Deda.

Przyczyny takiego rozwoju trądziku różowatego nie są do końca poznane, ale wyklucza się przyczyny genetyczne. Jest to niewątpliwie przypadłość, która może obniżyć pewność siebie i skłonić do unikania kontaktów towarzyskich. W zaawansowanej postaci może nawet utrudnić oddychanie, więc warto podjąć walkę z tym problemem jak najwcześniej. Leczenie tego schorzenia jest złożone, najczęściej łączy się terapię dermatologiczną z zabiegami laserowymi. Istnieje kilka możliwości leczenia, jedną z najskuteczniejszych metod jest terapia laserem frakcyjnym CO2.

– Przy walce z guzowatością nosa naszym celem jest zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych, a także usunięcie nadmiaru tkanki. Do tego wykorzystujemy laser CO2, który działa na niewielkiej głębokości i możemy stopniowo, niemal warstwami usuwać przerośnięte tkanki. Żeby odzyskać naturalny wygląd nosa, należy wykonać kilka zabiegów, zależnie od stopnia zaawansowania choroby, w odstępach kilkutygodniowych, kiedy skóra się goi i regeneruje – mówi ekspert.

Przez kilka dni po zabiegu trzeba zmieniać opatrunki na nosie, a także stosować profilaktycznie antybiotykoterapię, aby uniknąć infekcji.

Grzybica paznokci

O tym problemie przypominamy sobie, kiedy robi się cieplej i zaczynamy odsłaniać stopy, ubierając przewiewne sandałki. Według statystyk dotyka niemal 1/4 społeczeństwa. Żółta, rozwarstwiona płytka paznokcia nie należy do najpiękniejszych widoków na świecie, a wszystkiemu winne są grzyby.

Do tej pory leczenie wyglądało podobnie – maści i lakiery do stosowania miejscowego, a w bardziej opornych przypadkach doustne leki na receptę, jednak nie zawsze było to wystarczająco skuteczne. Grzybica paznokci jest defektem, w dużej mierze, estetycznym i na leki obciążające organizm (uwaga na wątrobę!) nie każdy może sobie pozwolić. Pozostaje trzecia opcja, czyli laserowa walka z grzybicą.

– Przed przystąpieniem do terapii laserowej wykonujemy badanie mikologiczne, czyli pobieramy próbkę paznokcia i badamy, czy faktycznie przyczyną problemu są grzyby chorobotwórcze. Przebarwienie paznokcia może być również spowodowane przez chociażby lakier do paznokci lub urazy – mówi kosmetolog.

Zabieg polega na naświetlaniu płytki paznokcia promieniami lasera o odpowiedniej długości fali, powoduje to przegrzanie płytki oraz łożyska paznokcia a w efekcie uszkodzenie komórek grzybicznych. Zabieg przeprowadza się w seriach, a na koniec wykonuje się ponownie badanie mikologiczne, by sprawdzić, czy leczenie było skuteczne. Paznokcie u stóp rosną wolniej, więc nowa płytka powinna zastąpić zniszczoną po ok. 12-18 miesiącach. Całkowity odrost paznokci dłoni zajmuje 6-12 miesięcy. Zabieg wykonuje się zarówno na paznokciach u rąk, jak i stóp.

Blizny

Nie trzeba być miłośnikiem sportów ekstremalnych albo raperem, żeby nabawić się nieestetycznych blizn. Czasami wystarczy zadraśnięcie lub intensywny trądzik w młodości, a na skórze pozostaną nieestetyczne ślady.

Walkę z bliznami rozpoczynamy już w trakcie gojenia rany, kiedy trzeba zapobiec zakażeniu i zadbać o odpowiednie środowisko do wzrostu nowej tkanki, poprzez np. opatrunki hydrożelowe. Zaraz po wygojeniu rany również trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie. Zalecane są preparaty i plastry z silikonem, który blokuje odparowywanie wody ze skóry. Do tego cały zestaw substancji naturalnych wspomagających gojenie, jak wyciągi roślinne, np. z cebuli i olejki naturalne. Prawidłowe gojenie rany jest ważne, żeby zapobiec powstaniu tzw. bliznowca, czyli przerośniętej tkanki bliznowatej w miejscu zranienia. Blizna wystaje wtedy ponad poziom skóry, jest niejednokrotnie zaczerwieniona lub nawet sina. Domowe metody nie zawsze są wystarczające, gdy rana lub uszkodzenie skóry powstało na twarzy, albo proces gojenia nie przebiegł właściwie, mogą powstawać blizny. Rany na klatce piersiowej, plecach, podudziach i ramionach mają tendencję do pozostawiania szczególnie nieestetycznych blizn, bo skóra tam jest stosunkowo twarda i napięta.

– W przypadku blizn, jak i innych problemów skórnych zadaniem lasera jest usunięcie uszkodzonej lub niepożądanej tkanki i zastąpienie jej nową – zdrową. Jednak proces leczenia nie ogranicza się tylko do usuwania tkanek, ale promienie lasera o odpowiedniej długości fali stymulują skórę do regeneracji i stworzenia na nowo stabilnej podpory kolagenowo-elastynowej, co skutkuje spłyceniem blizn i ujednoliceniem kolorytu. Dotyczy to zarówno blizn zagłębionych, jak i wypukłych – tłumaczy kosmetolog.

Terapia jest dopasowywana indywidualnie do potrzeb pacjenta, czasami wystarczy jeden zabieg, by wyraźnie poprawić wygląd blizny, a czasami konieczna jest seria kilku zabiegów, zwykle 3-5.

Kłykciny kończyste

Według różnych statystyk zakażonych którymś typem wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) jest 70-80% dorosłych osób, jednak tylko u 2% tych osób powstają nieestetyczne zmiany skórne w postaci brodawek, niekiedy nawet o charakterystycznym kalafiorowatym kształcie. Nazwa jest równie atrakcyjna jak opis tej przypadłości – kłykciny kończyste. Mogą się pojawić we wszystkich miejscach, z których korzystamy podczas współżycia, nawet w ustach. U mężczyzn występują na żołędzi i prąciu, a u kobiet na sromie i ścianie pochwy. Jeżeli miałeś pecha i znalazłeś się w niewielkim procencie osób, u których zakażenie wirusem HPV objawiło się kłykcinami kończystymi – głowa do góry – nie musisz być na straconej pozycji.

– W przypadku zmian skórnych spowodowanych wirusem HPV dobrze sprawdza się laser frakcyjny CO2, którego duża moc i głębokość działania pozwala na odparowanie chorobowo zmienionych tkanek, nie pozostawiając blizn. Promień jest precyzyjnie kontrolowany, a naczynia krwionośne w tych delikatnych miejscach automatycznie ulegają zamknięciu. Gojenie ranek trwa do ok. 14 dni i na ten zalecana jest wstrzemięźliwość – wyjaśnia Anna Deda.

Zabieg trwa kilkanaście minut, a pozwala na definitywne pozbycie się szpecących narośli. Wirus HPV jest potencjalnie kancerogenny, dlatego jeśli widzisz u siebie nieestetyczne zmiany koniecznie zgłoś się do lekarza. 

Zakupy przez internet
GUAM Microcellulaire Olio Secco - Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml
GUAM Microcellulaire Olio Secco - Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml

Intensywnie odżywcze serum redukujące zmarszczki. Zawiera olej makadamia i olej z wiesiołka, które znacznie zwiększają nawilżenie skóry i chronią ją przed oznakami upływającego czasu. Cenne wyciągi roślinne neutralizują szkodliwy wpływ wolnych rodników, dzięki czemu skóra przez wiele lat ...

GUAM Biocellulaire Intensywny krem przeciwzmarszczkowy 50ml
GUAM Biocellulaire Intensywny krem przeciwzmarszczkowy 50ml
Intensywnie regenerujący krem przeciwzmarszczkowy, redukuje wiotkość i wspomaga walkę z objawami starzenia. Błyskawicznie napina skórę, zapewniając widoczny efekt liftingu. Unikalne składniki aktywne, takie jak czerwone algi, plankton i olej jojoba skutecznie redukują oznaki zmęczenia, ...
Dr Irena Eris - Zaawansowany krem na noc odmładzający strukturę skóry - Skin Matrix Renewal Night Cream - 50 ml - DOSTAWA GRATIS!
Dr Irena Eris - Zaawansowany krem na noc odmładzający strukturę skóry - Skin Matrix Renewal Night Cream - 50 ml - DOSTAWA GRATIS!
Zaawansowany krem na noc odmładzający strukturę skóry zawiera kompleks Oligo Transfer™, który pobudza skórę do odnowy, przywracając właściwą komunikację pomiędzy zakończeniami nerwowymi a komórkami skóry. Dzięki zaawansowanej stymulacji, w głębokich warstwach skóry aktywuje się produkcja ...
Profesjonalny kombajn kosmetyczny 7w1
Profesjonalny kombajn kosmetyczny 7w1

Jeśli nie masz zbyt wystarczająco miejsca w swoim salonie lub po prostu wolisz minimalizm to będzie idealne urządzenie dla Ciebie ! Może chcesz prowadzić mobilny salon kosmetyczny - trafiłaś idealnie ! Jeśli lubisz "własnoręcznie" zajmować się swoją urodą w domowym zaciszu to u Ciebie też się ...

LUKSUSOWY profesjonalny kombajn kosmetyczny 7w1
LUKSUSOWY profesjonalny kombajn kosmetyczny 7w1

Potrzebujesz wielofunkcyjności i wygody? Zamiast siedmiu różnych urządzeń wolisz jedną konkretną wersje z dużym komfortowym wyświetlaczem LCD? Wysokiej jakości sprzęt to podstawa funkcjonowania profesjonalnych gabinetów kosmetologii i SPA. Siedem różnych zabiegów w jednym poręcznym i zgrabnym ...

Mini kombajn kosmetyczny ULTRASONIC PHOTON
Mini kombajn kosmetyczny ULTRASONIC PHOTON

Wielkie możliwości ukryte w małym i poręcznym urządzeniu ! Męczy Was walka z rozstępami, nieelastyczną, wiotką, przebarwioną skórą, nadmierną tkanką tłuszczową, zmarszczkami, pajączkami, trądzikiem, zrogowaciałym naskórkiem … ? Słyszeliście kiedyś o usuwaniu trądziku, pajączków, zmarszczek ...

ZGTS DERMA ROLLER
ZGTS DERMA ROLLER

Czy czujesz, że Twoja skóra potrzebuje regeneracji i odświeżenia? Chcesz, aby była jędrna, dobrze nawilżona i lśniąca? Wypróbuj jeden z wielu Derma Rollerów, które zostały stworzone z myślą o kobietach ceniących skuteczne rozwiązania w pielęgnacji skóry twarzy. DERMA ROLLER to nowoczesne ...

Chantarelle - Special Aesthetics After Resurfacing Night Serum Face Eyes - Serum intensywnie wygładzające zmarszczki, ujędrniające i odbudowujące na n
Chantarelle - Special Aesthetics After Resurfacing Night Serum Face Eyes - Serum intensywnie wygładzające zmarszczki, ujędrniające i odbudowujące na n

OPIS SPECIAL AESTHETICS AFTER Night Serum Face & Eyes Firming Peptides & BioRetinol A Extreme Regeneration Regenerujące serum AFTER na skórę twarzy oraz pod oczy, z ujędrniającymi peptydami, Bio-Retinolem i witaminą A. Intensywnie liftingujące i ujędrniające o działaniu anti-ageing ...

Derma Stamp Electric Pen
Derma Stamp Electric Pen

Derma Pen to nowoczesne urządzenie służące między innymi do odnowy skóry, usuwania zmarszczek oraz leczenia blizn i niwelowania rozstępów. Urządzenie szybciej, skuteczniej oraz mniej boleśnie niż np. Derma Roller niweluje niedoskonałości skóry (igiełki wbijają się pod kątem prostym).   Derma ...

Skin Cleaner LCD
Skin Cleaner LCD

Chcesz, aby Twoja skóra była doskonale oczyszczona, odżywiona,wolna od przebarwień, zmarszczek i pryszczy przez cały rok? Wypróbuj aparat do peelingu kawitacyjnego – Skin Cleaner – stworzony dla kobiet, które chcą mieć piękną, zdrową skórę, poświęcając jedynie kilka minut dziennie na jej ...

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
Jeśli poszukujesz więcej informacji, zadaj pytanie na naszym forum dyskusyjnym

www.forum.zdrowieinatura24.pl

Zakupy przez internet
GUAM Microcellulaire Olio Secco - Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml
GUAM Microcellulaire Olio Secco - Serum przeciwzmarszczkowe 30 ml

Intensywnie odżywcze serum redukujące zmarszczki. Zawiera olej makadamia i olej z wiesiołka, które znacznie zwiększają nawilżenie skóry i chronią ją przed oznakami upływającego czasu. Cenne wyciągi roślinne neutralizują szkodliwy wpływ wolnych rodników, dzięki czemu skóra przez wiele lat ...

GUAM Biocellulaire Intensywny krem przeciwzmarszczkowy 50ml
GUAM Biocellulaire Intensywny krem przeciwzmarszczkowy 50ml
Intensywnie regenerujący krem przeciwzmarszczkowy, redukuje wiotkość i wspomaga walkę z objawami starzenia. Błyskawicznie napina skórę, zapewniając widoczny efekt liftingu. Unikalne składniki aktywne, takie jak czerwone algi, plankton i olej jojoba skutecznie redukują oznaki zmęczenia, ...
Dr Irena Eris - Zaawansowany krem na noc odmładzający strukturę skóry - Skin Matrix Renewal Night Cream - 50 ml - DOSTAWA GRATIS!
Dr Irena Eris - Zaawansowany krem na noc odmładzający strukturę skóry - Skin Matrix Renewal Night Cream - 50 ml - DOSTAWA GRATIS!
Zaawansowany krem na noc odmładzający strukturę skóry zawiera kompleks Oligo Transfer™, który pobudza skórę do odnowy, przywracając właściwą komunikację pomiędzy zakończeniami nerwowymi a komórkami skóry. Dzięki zaawansowanej stymulacji, w głębokich warstwach skóry aktywuje się produkcja ...
Profesjonalny kombajn kosmetyczny 7w1
Profesjonalny kombajn kosmetyczny 7w1

Jeśli nie masz zbyt wystarczająco miejsca w swoim salonie lub po prostu wolisz minimalizm to będzie idealne urządzenie dla Ciebie ! Może chcesz prowadzić mobilny salon kosmetyczny - trafiłaś idealnie ! Jeśli lubisz "własnoręcznie" zajmować się swoją urodą w domowym zaciszu to u Ciebie też się ...

LUKSUSOWY profesjonalny kombajn kosmetyczny 7w1
LUKSUSOWY profesjonalny kombajn kosmetyczny 7w1

Potrzebujesz wielofunkcyjności i wygody? Zamiast siedmiu różnych urządzeń wolisz jedną konkretną wersje z dużym komfortowym wyświetlaczem LCD? Wysokiej jakości sprzęt to podstawa funkcjonowania profesjonalnych gabinetów kosmetologii i SPA. Siedem różnych zabiegów w jednym poręcznym i zgrabnym ...

Mini kombajn kosmetyczny ULTRASONIC PHOTON
Mini kombajn kosmetyczny ULTRASONIC PHOTON

Wielkie możliwości ukryte w małym i poręcznym urządzeniu ! Męczy Was walka z rozstępami, nieelastyczną, wiotką, przebarwioną skórą, nadmierną tkanką tłuszczową, zmarszczkami, pajączkami, trądzikiem, zrogowaciałym naskórkiem … ? Słyszeliście kiedyś o usuwaniu trądziku, pajączków, zmarszczek ...

ZGTS DERMA ROLLER
ZGTS DERMA ROLLER

Czy czujesz, że Twoja skóra potrzebuje regeneracji i odświeżenia? Chcesz, aby była jędrna, dobrze nawilżona i lśniąca? Wypróbuj jeden z wielu Derma Rollerów, które zostały stworzone z myślą o kobietach ceniących skuteczne rozwiązania w pielęgnacji skóry twarzy. DERMA ROLLER to nowoczesne ...

Chantarelle - Special Aesthetics After Resurfacing Night Serum Face Eyes - Serum intensywnie wygładzające zmarszczki, ujędrniające i odbudowujące na n
Chantarelle - Special Aesthetics After Resurfacing Night Serum Face Eyes - Serum intensywnie wygładzające zmarszczki, ujędrniające i odbudowujące na n

OPIS SPECIAL AESTHETICS AFTER Night Serum Face & Eyes Firming Peptides & BioRetinol A Extreme Regeneration Regenerujące serum AFTER na skórę twarzy oraz pod oczy, z ujędrniającymi peptydami, Bio-Retinolem i witaminą A. Intensywnie liftingujące i ujędrniające o działaniu anti-ageing ...

Derma Stamp Electric Pen
Derma Stamp Electric Pen

Derma Pen to nowoczesne urządzenie służące między innymi do odnowy skóry, usuwania zmarszczek oraz leczenia blizn i niwelowania rozstępów. Urządzenie szybciej, skuteczniej oraz mniej boleśnie niż np. Derma Roller niweluje niedoskonałości skóry (igiełki wbijają się pod kątem prostym).   Derma ...

Skin Cleaner LCD
Skin Cleaner LCD

Chcesz, aby Twoja skóra była doskonale oczyszczona, odżywiona,wolna od przebarwień, zmarszczek i pryszczy przez cały rok? Wypróbuj aparat do peelingu kawitacyjnego – Skin Cleaner – stworzony dla kobiet, które chcą mieć piękną, zdrową skórę, poświęcając jedynie kilka minut dziennie na jej ...

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
 
 
 
 
 
O tym się mówi:
 
Christian Laurent – nowoczesna pielęgnacja, francuski styl
Witalna, gładka i jędrna skóra w każdym wieku? Dziś to już nie tylko...