0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Joanna Cieślik
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 
Joanna Cieślik
 
Joanna Cieślik
Oceń
Forum dyskusyjne

Joanna Cieślik kieruje działalnością profesjonalnych gabinetów Fizomed-Spa, zajmujących się leczeniem z zakresu medycyny fizykalnej oraz skojarzoną z nią odnową biologiczną.

Fizjomed-Spa zajmuje się leczeniem z zakresu medycyny fizykalnej oraz odnowy biologicznej. Nowocześnie wyposażone gabinety oferują usługi na najwyższym poziomie.  Proszę powiedzieć jak powstała firma i jakie są priorytety jej działalności. Do jakich klientów skierowana jest wasza oferta?

Pierwszy gabinet powstał w 1999 roku w malutkiej miejsciwości Lubatowa w południowo- wschodniej części Polski nieopodal malowniczej miejscowości Iwonicz Zdrój. Następnie w przeciągu kolejnych trzech lat powstawały kolejne gabinety w Krośnie oraz nad morzem w  Jastarni, gdzie urzekająca przyroda i specyficzny klimat pozwalają na szybki powrót do zdrowia. Na dzień dzisiejszy powstaje nowa placówka w Warszwie. Myślą przewodnią od dnia powstania firmy była pomoc ludziom w każdym wieku, przywracanie ich do funkcjonowania po przebytych chorobach, wypadkach, a przede wszystkim do życia bez bólu. Wśród naszych pacjentów znaleźć można  przede wszystkm sportowców światowej sławy, wielu artystów, muzyków, wybitnych aktorów, a także Miss Polonię 2012 r.

W jakich zabiegach specjalizuje się Fizjomed-Spa?

Nasze działania ukierunkowane są szczególnie na osoby po przeytych kontuzjach sportowych, po wypadkch, gdzie doszło do uszkodzenia aparatu ruchowego organizmu, naderwanie  tkanek  typu stany pooperacyjne narządów ruchu. Ogólnie dysfunkcje funkcjonalne aparatu kinetycznego organizmu.

Czy w ofercie znajdują się zabiegi, które są nowością na rynku polskim, a może światowym?

Wachlarz naszych usług jest istotnie bardzo szeroki. Pracujemy zarówno sprzętem jak i metodami znanymi od dziesiątek jak nie stek lat, oczywiście również i nowościami, które wchodzą na rynek Europy czy świata. Przykładem jest wykorzystywany przez nas w leczeniu aparat do terapii energotonowej. Jako jedni z pierwszych w naszym kraju zaczynaliśmy pracę na tym aparacie, który dziś wraz z innymi terapiami daje fenomenlne efekty terapeutyczne np.w regeneracji struktur około kręgosłupowych, a także obwodoweg układu  nerwowego.  

Jakie są ulubione zabiegi osób, korzystających z waszej oferty?

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zabiegi autorskie naszej firmy, wykorzystujące medycynę fizykalną, a stosowane w zakresie kosmetologii ciała i twarzy. Mają one zastosowanie przy regeneracji skóry zarówno w wieku 20 lat jak i u osów 80 letnich. Cała gama proponowanych zabiegów jest układana w programy specjalnie dobierane do danego przypadku. Istoną rzeczą jest to, iż każdy z naszych pacjentów poddawany  jest ogólnej diagnozie. Co to znaczy? Na przykład pacjentka przychodzi z przesuszoną skórą, a my szukamy przyczyny, przeprowadzając wywiad na temat przebytych chorób, jej higieny życia, diety itp. I wówczas zjamujemy się procesem powstania powyższej przypadłości, a nie tylko skutkiem. Nasza domeną jest działanie  przyczynowe.

Jaka jest procedura postępowania w przypadku leczenia bólu?

Wywiad z pacjentem, badanie, diagnoza i propozycja zabiegów zgodnie z jednostką chorobową. To bardzo złożony proces, a każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. I nawet jeżeli jest pięciu pacjentów z tą samą dolegliwością bólową, to dla każdego z nich będzie dostosowany indywidualny program postępowania terapeutycznego. Bo nie ma dwóch identycznych przypadków, bo każdy z nas jest indywidualnością.

Czy każdy klient może być zakwalifikowany do takiej terapii?

Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Jeżeli wywiad nie jest obciążony i współistniejące choroby nie wykluczają zamierzonych działań, to wówczas planujemy cały proces postępowania.

Jak długo trwa przeciętnie turnus leczenia bólu?

Nie ma średniej, określającej czas działania terapeutycznego w walce z bólem. Uzależnione jest to indywidualnie od chorego. Są osoby, u których ból tego samego stawu na przykład skokowego po skręceniu, po zastosowaniu zabiegów fizykoterapeutycznych, ustąpi po drugiej dobie lub utrzymuje się przez kolejenych 8 dni. Przyjmuje się, że seria zabiegów trwa 10 dni zabiegowych, ale w rzeczywistości jest bardzo różnie. Jesteśmy skomplikowaną i nieprzewidywalną materią.

Jakiejest pani podejście do chińskich metod leczenia bólu?

Do medycyny wschodniej podchodzę z szcunkiem i dystansem. Uważam, że jako nauka istniejąca od tysięcy lat jest bardzo cenna i pożyteczna lecz praktykowana przez  laików może stać się bardzo groźnym i szkodliwym narzędziem.

Co Fizjomed-Spa może zaoferować osobie, która jest wyczerpana fizycznie i emocjonalnie, a cera jest przemęczona i zbyt sucha?

Odpowiadając na to pytanie, na początku pragnę zauważyć, że w naszych gabinetach rzyczywiscie można zadbać jednoczśnie o zdrowie i urodę. Osoby będące na stałe zwiazane z naszymi usługami bardzo sobie chwalą tę formę postepowania, gdyż mają poczucie kompleksowego i profesjonalnego  zajęcia się ich osobą, a przy tym oszczedzają tak dziś cenny czas.

Co do przykładowego przypadku wyczerpana fizycznego i emocjonalnego oraz przemęczonej i  suchej cery zaproponowałabym, oczywiście czysto hipotetycznie (gdyż jak wczesniej wspomniałam musiałabym przprowadzić wywiad, badanie i ustalić ewentualne przeciwwskazania do zalecanych zabiegów) następujący program:

  • masaż całego ciała na specjalnej kompozycji ciepłych olejów dobranych do upodobań pacjenta,
  • masaż głowy,
  • refleksoterapię stóp i dłoni,
  • kapsuła SPA z zastosowaniem ziół odpowiednio dobranych oraz  natryskiem vichi,
  • w trakcie zabiegu w kapsule wykonywanie zabiegu na twarz z zastosowaniem kosmetyków wiodących marek typu: Shiseido, Leim, Dior, Collistar, Estee Lauder, Guerlain,
  • odpoczynek po powyższych zabiegach z zastosowaniem koloroterapii i muzykoterapii oraz dużą szklanką naturalnego soku uzupełniajacego minerały i witaminy w organiźmie

Jak ocenia pani współczesne kobiety, żyjące w Polsce. Obserwuje pani tendencje nadmiernego przywiązywania uwagi do wyglądu? Czy to jest tylko dbanieo siebie, swój wygląd i kondycję, czy raczej rozpaczliwe działanie, mające na celu zatrzymanie nieodwracalnego procesu starzenia?

Tempo życia i jego współczesne priorytety rzeczywiście wymagają od kobiet "idealnego "wyglądu. Lecz uważam, iż świadomość konieczności zdrowego odżywiania się oraz dbanie o dobre samopoczucie, choćby tylko przez poranny joging tak dziś modny, zapewnią zdrowy wygląd każdej kobiecie. Świadomość zdrowego trybu życia daje poczucie i rzeczywistą ochronę przed chorobami, a tym samym zapobiegają zmartwieniom, wiążącym się z cierpieniem ich samych oraz ich bliskich, a to już bardzo wiele, by nie dostarczać sobie kolejnych zmarszczek.

Czy w ofercie Fizjomed-Spa znajdują się programy odchudzające?

Tak, lecz są to programy, mające na celu pobudzanie i wspomaganie procesu metabolicznego organizmu. Proces odchudzania jest bardzo złożony, a jego przbieg jest współdziałniem trzech czynników składających się na efektywny rezultat. Po pierwsze dieta, po drugie wysiłek fizyczny, po trzecie stymulacja i bodźcowanie organizmu poprzez zabiegi z zakresu medycyny fizykalnej i kosmetologji. I rzecz najważniejsza samodyscyplina. W naszych gabinetach znajdziecie Państwo autorskie programy opracowane dla indywidualnych potrzeb i wymogów naszych pacjentów.

Jaki jest sposób na bardzo widoczny cellulit?

Jest kilka przyczyn powstawania bardzo widocznego cellulitu, a każda z nich opiera się na zaburzeniu funkcji metabolizmu oraz  układu dokrewnego.Ważną rolę odgrywa także  dieta i wysiłek fizyczny.

Do czego służy masaż świecami jak wygląda ten zabieg?

Jest to zabieg z wykorzystaniem unikalnych świec do ciepłego, głęboko relaksującego masażu. Bazę aromatycznych produktów stanowi wyjątkowe połączenie masła shea i illipe oraz cenionych w kosmetyce olejów m.in: sojowego i jojoba. Kompozycja tych niezwykłych wyrobów wzbogacona została zawartością wosku pszczelego oraz odmładzającą witaminą E. Kosmetyki doskonale rozprowadzają się na skórze, a tym samym chronią ją, otulając kojącym ciepłem i zmysłowym zapachem. Świece do masażu rozpieszczają bogactwem witamin oraz składników regenerujących, zapewniając skórze nie tylko długotrwałą miękkość, nawilżenie i ponętny, młody wygląd, ale również skutecznie wspomagając walkę z cellulitem i rozstępami. Masaż aromatycznymi świecami  to wyjątkowe, niezapomniane przeżycie, które wprowadza w stan zmysłowych doznań, głębokiego odprężenia i relaksu. Świece posiadają optymalną temperaturę topnienia dzięki czemu są bezpieczne dla skóry i nie wywołują  jej podrażnień. Serdecznie zapraszamy na niezapomniany relaks.

Do czego zachęciłaby pani kobiety, chcące wyglądać pięknie na co dzień?

Do aktywności fizycznej i uśmiechu każdego dnia.

Dziękuję za rozmowę. Życzę samych sukcesów i jak najwięcej zadowolonych klientów.

Zakupy przez internet
Olej kosmetyczny arganowy zimno tłoczony 50ml
Olej kosmetyczny arganowy zimno tłoczony 50ml
Zwany inaczej "marokańskim złotem" czy też eliksirem młodości. Olej ten pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno  nasion  pochodzących z drzewa arganowego rosnącego tylko w Maroku. Olej arganowy jest ceniony za swe wyjątkowe działanie zdrowotne i kosmetyczne. W naturalnej postaci ma kolor ...
Olej kokosowy 950 ml
Olej kokosowy 950 ml
Palma kokosowa nazywana jest „drzewem życia” i nic w tym dziwnego, gdyż jej owoce – kokosy, zawierają wiele zarówno odżywczych, jak i leczniczych składników.Olej kokosowy tłoczony na zimno pozyskuje się z wysuszonego miąższu kokosa (kopry) poprzez mechaniczne wyciśnięcie.Olej ten charakteryzuje ...
Olej ze słodkich migdałów tłoczony na zimno nieoczyszczony 100ml
Olej ze słodkich migdałów tłoczony na zimno nieoczyszczony 100ml
Olej z migdałów jest koloru jasno żółtego. Migdał zawiera : 65-70% kwasu oleinowego , 24-26% kwasu linolowego, 3-5 % kwasu palmitynowego , 20 % białka oraz potas, wapń, żelazo, fosfor, magnez oraz witaminy E,PP i z grupy B. Olej z migdałów używa się głównie do produkcji marcepanu. Ponadto ...
Balsam torfowy Unicatum Chondro 250ml
Balsam torfowy Unicatum Chondro 250ml
Balsam torfowy UNICATUM został stworzony na podstawie tradycyjnej receptury o potwierdzonym działaniu jako kosmetyk wspomagający wymagającą  codzienną pielęgnację. Składnikami tego torfowego balsamu do masażu są ekstrakty roślinne (m.in. żywokost, kasztan, jałowiec). Zbilansowany skład balsamu ...
Maska  siarczkowa do pielęgnacji ciała SPA 500g
Maska siarczkowa do pielęgnacji ciała SPA 500g
Hypoalergiczna "MASKA SIARCZKOWA" (KREM) na bazie wody siarczkowo-siarkowodorowej słonej ze źródła "ZUZANNA" Las Winiarski k. Buska-Zdroju dzięki zawartości siarczków i wodorosiarczków oraz licznych biopierwiastków posiada następujące właściwości pielęgnacyjne skóry: pielęgnuje skórę suchą, ...
Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
Jeśli poszukujesz więcej informacji, zadaj pytanie na naszym forum dyskusyjnym

www.forum.zdrowieinatura24.pl

Zakupy przez internet
Olej kosmetyczny arganowy zimno tłoczony 50ml
Olej kosmetyczny arganowy zimno tłoczony 50ml
Zwany inaczej "marokańskim złotem" czy też eliksirem młodości. Olej ten pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno  nasion  pochodzących z drzewa arganowego rosnącego tylko w Maroku. Olej arganowy jest ceniony za swe wyjątkowe działanie zdrowotne i kosmetyczne. W naturalnej postaci ma kolor ...
Olej kokosowy 950 ml
Olej kokosowy 950 ml
Palma kokosowa nazywana jest „drzewem życia” i nic w tym dziwnego, gdyż jej owoce – kokosy, zawierają wiele zarówno odżywczych, jak i leczniczych składników.Olej kokosowy tłoczony na zimno pozyskuje się z wysuszonego miąższu kokosa (kopry) poprzez mechaniczne wyciśnięcie.Olej ten charakteryzuje ...
Olej ze słodkich migdałów tłoczony na zimno nieoczyszczony 100ml
Olej ze słodkich migdałów tłoczony na zimno nieoczyszczony 100ml
Olej z migdałów jest koloru jasno żółtego. Migdał zawiera : 65-70% kwasu oleinowego , 24-26% kwasu linolowego, 3-5 % kwasu palmitynowego , 20 % białka oraz potas, wapń, żelazo, fosfor, magnez oraz witaminy E,PP i z grupy B. Olej z migdałów używa się głównie do produkcji marcepanu. Ponadto ...
Balsam torfowy Unicatum Chondro 250ml
Balsam torfowy Unicatum Chondro 250ml
Balsam torfowy UNICATUM został stworzony na podstawie tradycyjnej receptury o potwierdzonym działaniu jako kosmetyk wspomagający wymagającą  codzienną pielęgnację. Składnikami tego torfowego balsamu do masażu są ekstrakty roślinne (m.in. żywokost, kasztan, jałowiec). Zbilansowany skład balsamu ...
Maska  siarczkowa do pielęgnacji ciała SPA 500g
Maska siarczkowa do pielęgnacji ciała SPA 500g
Hypoalergiczna "MASKA SIARCZKOWA" (KREM) na bazie wody siarczkowo-siarkowodorowej słonej ze źródła "ZUZANNA" Las Winiarski k. Buska-Zdroju dzięki zawartości siarczków i wodorosiarczków oraz licznych biopierwiastków posiada następujące właściwości pielęgnacyjne skóry: pielęgnuje skórę suchą, ...
Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
 
 
 
 
O tym się mówi:
 
Idealne rzęsy i brwi z marką RADICAL
Długie i gęste rzęsy oraz ciemne i zadbane brwi, które zmysłowo podkreślają...
 
Dlaczego ziemniak jest ważny w diecie wegańskiej?
Dieta wegańska, ponieważ oparta jest głównie na roślinach, powinna być...
 
Naturalna moc odżywienia od marki HERBS
Odpowiednia pielęgnacja ciała jest kluczem do sukcesu, jeżeli chcemy, aby...
 
Odbuduj zniszczone włosy z Herbal Care
Produkty do pielęgnacji, których receptury oparte zostały na cenionych od...
 
Pielęgnacja młodej skóry z marką Neutrogena
Powrót do nauki, niezapowiedziane testy czy nowe znajomości to nie lada stres...
 
Pierwszy krok do mocnych włosów
Peeling trychologiczny marki Radical Przyznajmy, że regularnie wykonujemy...
 
Egyptian Miracle dla mamy
Unikatowa kompozycja  kremu Egyptian Miracle jest ratunkiem dla suchej,...
 
Naturalna pielęgnacja stóp z HERBS
Stopy są wizytówką każdej zadbanej kobiety, dlatego warto się o nie...
 
Słońce, wiatr, suche powietrze. Jak podczas urlopu chronić oczy
Za oknami lato w pełni. Długie dni, przyjemnie ciepłe temperatury i słońce...
 
Luksusowy upominek dla mamy
Dzień Mamy to idealna okazja, aby podarować kochanej mamie prezent, dzięki...
 
Sunekos, czyli rewolucja w wygładzaniu twarzy
Sucha i mniej elastyczna skóra, pojawianie się widocznych zmarszczek, do tego...
 
Jak wybrać najlepszy podkład do Twojej cery
Przegląd podkładów od Eveline Cosmetics Podkład to jeden z najważniejszych...
 
Poznaj szczoteczki międzyzębowe CURAPROX
Codzienna higiena jamy ustnej i mycie zębów wydaje się oczywistością. Ale czy...
 
POLOPIRYNA COMPLEX – kompleksowy lek na przeziębienie i grypę
Przesilenia pogodowe sprzyjają namnażaniu wirusów, a od tego już krok do...
 
Jeden krem – niezliczona ilość zastosowań
Poszukujesz jednego kosmetyku, który będzie dla Ciebie wybawieniem w...
 
Christian Laurent – nowoczesna pielęgnacja, francuski styl
Witalna, gładka i jędrna skóra w każdym wieku? Dziś to już nie tylko...
 
Nowości makijażowe od Eveline Cosmetics
W sezonie jesienno-zimowym możemy zaszaleć z odważnym makijażem. Kuszące...
 
Problemy ze skórą noworodka
Odkąd pracuję dużo z małymi dziećmi, bardzo zastanawia mnie - kto i w jakim...
 
Jak obuwie wpływa na nasz kręgosłup?
Wiele osób wybierając obuwie kieruje się przede wszystkim modnym wyglądem i...
 
Zaburzenia metabolizmu węglowodanów
Na cukrzycę i inne choroby cywilizacyjne "pracujemy" całe życie. Na szczęście...
 
Polaryzator torsyjny - domowy bioenergoterapeuta
Głównym zadaniem bioenergoterapeutów jest przekazywanie chorym energii. Na...