0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Jak rozwija się dziecko w brzuchu przyszłej mamy?
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 Zdrowie

 
 
Jak rozwija się dziecko w brzuchu przyszłej mamy?
fot:Gyncentrum 1-szy trymestr
 
Jak rozwija się dziecko w ...
Oceń
Forum dyskusyjne

Spodziewasz się dziecka a przed Tobą pierwsze badanie USG? Teraz ultrasonografia płodu jest nie tylko powszechna, ale i ultranowoczesna. Obecnie stosowane aparaty USG 3D/4D pozwalają z dużą precyzją dostrzec ruchy dziecka i nagrać filmik w jakości HD LIVE podczas badania. A co najważniejsze - przeprowadzić lepszą oraz dokładniejszą diagnostykę i ocenę rozwoju malucha w brzuchu mamy. 

Dokładniejsza diagnoza w krótszym czasie

Ultrasonografia to metoda diagnostyki obrazowej bazująca na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych w medycynie. To zarazem najpopularniejsza technologia wykorzystywana w ramach diagnostyki u każdej kobiety w ciąży. Badanie USG należy do badań prenatalnych nieinwazyjnych, które wykonuje się kilka razy w czasie trwania ciąży w celu rozpoznania ewentualnych wad, niedojrzałości płodu oraz innych zaburzeń wewnątrzmacicznych. Wykorzystuje się je m.in. do określenia wieku ciążowego, diagnostyki wad płodu, stwierdzenia żywotności płodu, określenia kosmówkowości w ciąży mnogiej i wielu innych, kluczowych dla zdrowia dziecka parametrów.

Coraz bardziej popularne są stosowane  w niektórych gabinetach supernowoczesne aparaty USG w technologii 3D/4D. Co umożliwia rozwój w technikach obrazowania?

- Przede wszystkim dokładniejszą diagnostykę, która jest kluczowa szczególnie we wczesnym etapie ciąży, podczas I i II trymestru. Aparaty są szybsze oraz bardziej precyzyjne, co umożliwia uchwycenie szczegółów anatomicznych w skali makro. Przykładem jest tu USG 4D z funkcją HD LIVE, które jest technologią najnowszej generacji. Pozwala nie tylko na trójwymiarową rekonstrukcję obrazu rozwijającego się dziecka, ale również pokazuje inne wymiary np. jego ruch, gdzie obraz zmienia się w czasie rzeczywistym - mówi dr n. med. Aleksander Ilski, ginekolog z Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach, pierwszego ośrodka na Śląsku i 3 w Polsce, który dysponuje tym rewolucyjnym sprzętem.

Od naczynia krwionośnego po uśmiech dziecka

Technologia obrazu 4D HD LIVE o niezwykłej głębi, odpowiedniemu skupieniu światła i cieniowaniu pozwala na monitorowanie poszczególnych organów rozwijającego się dziecka. Podczas takiego USG lekarz może ocenić m.in.:  anatomię mózgu, nerek, wykonać echokardiografię płodu oraz  przestrzenną ocenę serca w kilku płaszczyznach, diagnozując ewentualne wady  jeszcze w łonie matki. Najnowsza funkcja obrazowania HD LIVE Silhouette umożliwia dokonanie oceny struktur anatomicznych już w pierwszym trymestrze ciąży.

Co ciekawe, technologia Silhouette Flow pozwala na wizualizację naczyń krwionośnych - od małych naczyń po duże tętnice oraz  śledzić przepływ krwi płodu. Zobrazowanie nawet nieregularnie ukształtowanych struktur stało się osiągalne, co w technologii 2D było niemożliwe. To zasadnicza przewaga USG 4D nad USG 2D.

Korzyści wynikające z tak nowoczesnej diagnostyki są niebagatelne. - Możemy ocenić zdrowie płodu we wczesnym stadium jego rozwoju, mamy lepszy wgląd w kobiecą anatomię, co pomaga odpowiednio szybko wykryć ewentualne nieprawidłowości w przebiegu ciąży. To bardzo istotne parametry, gdyż szybka informacja pozwala na wczesną interwencję. To z kolei pozwala na otoczenie matki i dziecka kompleksową opieką, przeciwdziałanie powikłaniom, ale i zaplanowanie leczenia po porodzie – wyjaśnia ginekolog.

Jak zapewniają specjaliści, znaczenie nowoczesnych metod USG jest tym ważniejsze, że jest to badanie wykonywane u większości ciężarnych i może ono zminimalizować potrzebę diagnostyki bardziej inwazyjnej, która jest obarczona – niskim – ale jednak ryzykiem powikłań.

Zamiast zdjęcia malucha z USG, filmik w HD

Jeszcze nie tak dawno przyszłe mamy wychodziły z gabinetu lekarskiego ze zdjęciami swojego dziecka. Teraz, za sprawą USG 4D mają szansę na pamiątkę w postaci filmiku uwieczniającego ruchy rozwijającego się pod ich sercem malucha. Filmik zostaje nagrany na płycie DVD lub nośniku USB w najwyższej rozdzielczości i najlepszej jakości HD.

Zaawansowane technologie t.j.: elektroniczna sonda matrycowa 4D, nowa technologia renderowania i dopasowania kontrastu, w które wyposażone są nowoczesne aparaty USG, pozwalają jeszcze dokładniej i szybciej dotrzeć tam, gdzie ludzkie oko nie sięga. Dzięki nowym technikom obrazowania, oświetlenia i cieniowania skóry, badanie zyskało większy realizm anatomiczny i możliwość skupienia się na najdrobniejszych szczegółach.

- Uzyskujemy obraz rozwijającego się dziecka w efekcie trójwymiarowym w najlepszej jakości, widzimy jego cechy zewnętrzne i ruch w czasie rzeczywistym  m.in. rysy jego twarzy, mimikę, to, jak się uśmiecha, zaciska piąstki, a nawet pokazuje język. Taki biologiczny spektakl pokazujący krok po kroku jak rozwija się życie to nie tylko fascynujące doświadczenie pod kątem zdobyczy nauki, ale przede wszystkim niezwykłe przeżycie dla rodziców. Dzięki temu mają szansę, by zarówno we wczesnej, jak i zaawansowanej ciąży, śledzić rozwój swojego dziecka z zupełnie unikalnej perspektywy – wyjaśnia ekspert Gyncentrum.

***

Gyncentrum to jeden z największych ośrodków leczenia niepłodności na Śląsku. Ośrodek opiera swoją działalność na 20-letniej tradycji i doświadczeniu swoich oddziałów w Polsce i Czechach. Klinika zatrudnia specjalistów z takich dziedzin jak: endokrynologia, ginekologia, położnictwo, urologia i embriologia. Pacjenci Gyncentrum ponad to mogą skorzystać ze wsparcia psychologa, seksuologa i dietetyka. Ośrodek wyróżnia się m.in. zastosowaniem najnowocześniejszych technik wspomaganego rozrodu m.in. IMSI, PICSI, AneVivo, witryfikacji oocytów czy diagnostyki preimplantacyjnej PGD. Placówka oferuje badania laboratoryjne oraz dostęp do Międzynarodowego Banku Nasienia i Komórek Jajowych Gyncentrum. Fundacja Gyncentrum z kolei skupia się na badaniach, edukacji środowiska medycznego i wsparciu par przystępujących do in vitro. www.gyncentrum.pl

Zakupy przez internet
Pas brzuszny macierzyński 2062 2062-L ( powyżej 106,7cm)
Pas brzuszny macierzyński 2062 2062-L ( powyżej 106,7cm)

Służy do potrzymania brzucha w okresie ciąży oraz ezpośrednio po ciąży. Odciąża kręgosłup i biodra. Łagodzi bóle, zapewnia uczucie komfortu. Wykonany jest z elastycznego materiału podściełanego pianką. Skład: 50% bawełna, 28% latex, 7% poliester, 15% poliuretan Rozmiary (obwód wokół bioder): ...

Ortopedyczny Pas Ciążowy NIXIE
Ortopedyczny Pas Ciążowy NIXIE

Ortopedyczny Pas Ciążowy NIXIEOrtopedyczny Pas Ciążowy NIXIE stabilizuje postawę odciążając plecy oraz brzuch i niweluje bóle krzyżowe najczęściej towarzyszące kobietom w trzecim trymestrze ciąży, kiedy środek ciężkości zostaje przesunięty ku przodowi. NIXIE szczególnie zalecany jest przy ...

KWAS FOLIOWY x 250 tabletek
KWAS FOLIOWY x 250 tabletek

Kwas foliowy polecany jest dla: kobiet w okresie prekoncepcyjnym, kobiet w okresie ciąży i karmienia, kobiet stosujących doustną antykoncepcję. Stosowany jest też pomocniczo w diecie przeciwmiażdżycowej.

SWANSON Kwas foliowy 800?g x 250 kapsułek
SWANSON Kwas foliowy 800?g x 250 kapsułek

SWANSON Kwas foliowy w dawce 800?g to suplement wskazany dla osób, których organizm potrzebuje optymalnego wsparcia dla układu krwionośnego, anemików oraz kobiet w ciąży - folacyna jest niezbędna w profilaktyce wad cewy nerwowej u noworodków.

OLIMP Chela-Ferr bio-complex x 30 kaps.
OLIMP Chela-Ferr bio-complex x 30 kaps.

Olimp Chela-Ferr bio-complex to innowacyjny suplement diety dla osób dorosłych, w składzie którego znajdziemy świetnie przyswajalne źródło żelaza w postaci opatentowanego chelatu aminokwasowego Albion. Suplement wzbogacony o kwas foliowy i witaminy.

Herbalyes Goji Berry
Herbalyes Goji Berry

SOK Z GOJI - HERBALYES GOJI  100% sok z owoców lycium barbarum Sok z owoców Lycium barbarum jest nieodzownym suplementem diety dla każdego. Jedną z głównych przyczyn chorób jest niewłaściwe odżywianie. Tajemnica dobrego zdrowia czy przezwyciężenie choroby tkwi w dostarczeniu organizmowi ...

Sok pigwa - Ekamedica - 500ml
Sok pigwa - Ekamedica - 500ml

100% sok z owoców pigwy - naturalne źródło witaminy CSkład: sok z owoców pigwy  wytworzony z puree pigwy polspolitej. PasteryzowanyObjętość netto:500 ml.Bez konserwantów. Zawiera naturalnie występujące cukry. Przed użyciem wstrząsnąć. Osad jest zjawiskiem naturalnym. Sok może się nieznacznie ...

Sok z pokrzywy 500ml Alter Medica źródło krzemionki
Sok z pokrzywy 500ml Alter Medica źródło krzemionki

Sok z pokrzywy 500ml  firmy Altermedica pozyskiwany jest z liści tej rośliny.Liście pokrzywy: to bogactwo cennych dla zdrowia substancji: witamin (K, C, mineralnych grupy B); garbników, składników mineralnych (wapnia, magnezu, potasu, fosforu, żelaza, manganu i krzemu); a także barwników ...

Ekstrakt z Hibiskusa
Ekstrakt z Hibiskusa

Szczególnie polecany:  Jako wsparcie dla układu moczowego W walce w wolnymi rodnikami  Jako wsparcie dla układu krwionośnego Hibiskus to inaczej ketmia lub róża chińska. Jest to roślina o pięknych, dużych kwiatach. Właśnie w ich kielichach kryje się lecznicza moc tego zioła. To tam gromadzi ...

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
Jeśli poszukujesz więcej informacji, zadaj pytanie na naszym forum dyskusyjnym

www.forum.zdrowieinatura24.pl

Zakupy przez internet
Pas brzuszny macierzyński 2062 2062-L ( powyżej 106,7cm)
Pas brzuszny macierzyński 2062 2062-L ( powyżej 106,7cm)

Służy do potrzymania brzucha w okresie ciąży oraz ezpośrednio po ciąży. Odciąża kręgosłup i biodra. Łagodzi bóle, zapewnia uczucie komfortu. Wykonany jest z elastycznego materiału podściełanego pianką. Skład: 50% bawełna, 28% latex, 7% poliester, 15% poliuretan Rozmiary (obwód wokół bioder): ...

Ortopedyczny Pas Ciążowy NIXIE
Ortopedyczny Pas Ciążowy NIXIE

Ortopedyczny Pas Ciążowy NIXIEOrtopedyczny Pas Ciążowy NIXIE stabilizuje postawę odciążając plecy oraz brzuch i niweluje bóle krzyżowe najczęściej towarzyszące kobietom w trzecim trymestrze ciąży, kiedy środek ciężkości zostaje przesunięty ku przodowi. NIXIE szczególnie zalecany jest przy ...

KWAS FOLIOWY x 250 tabletek
KWAS FOLIOWY x 250 tabletek

Kwas foliowy polecany jest dla: kobiet w okresie prekoncepcyjnym, kobiet w okresie ciąży i karmienia, kobiet stosujących doustną antykoncepcję. Stosowany jest też pomocniczo w diecie przeciwmiażdżycowej.

SWANSON Kwas foliowy 800?g x 250 kapsułek
SWANSON Kwas foliowy 800?g x 250 kapsułek

SWANSON Kwas foliowy w dawce 800?g to suplement wskazany dla osób, których organizm potrzebuje optymalnego wsparcia dla układu krwionośnego, anemików oraz kobiet w ciąży - folacyna jest niezbędna w profilaktyce wad cewy nerwowej u noworodków.

OLIMP Chela-Ferr bio-complex x 30 kaps.
OLIMP Chela-Ferr bio-complex x 30 kaps.

Olimp Chela-Ferr bio-complex to innowacyjny suplement diety dla osób dorosłych, w składzie którego znajdziemy świetnie przyswajalne źródło żelaza w postaci opatentowanego chelatu aminokwasowego Albion. Suplement wzbogacony o kwas foliowy i witaminy.

Herbalyes Goji Berry
Herbalyes Goji Berry

SOK Z GOJI - HERBALYES GOJI  100% sok z owoców lycium barbarum Sok z owoców Lycium barbarum jest nieodzownym suplementem diety dla każdego. Jedną z głównych przyczyn chorób jest niewłaściwe odżywianie. Tajemnica dobrego zdrowia czy przezwyciężenie choroby tkwi w dostarczeniu organizmowi ...

Sok pigwa - Ekamedica - 500ml
Sok pigwa - Ekamedica - 500ml

100% sok z owoców pigwy - naturalne źródło witaminy CSkład: sok z owoców pigwy  wytworzony z puree pigwy polspolitej. PasteryzowanyObjętość netto:500 ml.Bez konserwantów. Zawiera naturalnie występujące cukry. Przed użyciem wstrząsnąć. Osad jest zjawiskiem naturalnym. Sok może się nieznacznie ...

Sok z pokrzywy 500ml Alter Medica źródło krzemionki
Sok z pokrzywy 500ml Alter Medica źródło krzemionki

Sok z pokrzywy 500ml  firmy Altermedica pozyskiwany jest z liści tej rośliny.Liście pokrzywy: to bogactwo cennych dla zdrowia substancji: witamin (K, C, mineralnych grupy B); garbników, składników mineralnych (wapnia, magnezu, potasu, fosforu, żelaza, manganu i krzemu); a także barwników ...

Ekstrakt z Hibiskusa
Ekstrakt z Hibiskusa

Szczególnie polecany:  Jako wsparcie dla układu moczowego W walce w wolnymi rodnikami  Jako wsparcie dla układu krwionośnego Hibiskus to inaczej ketmia lub róża chińska. Jest to roślina o pięknych, dużych kwiatach. Właśnie w ich kielichach kryje się lecznicza moc tego zioła. To tam gromadzi ...

Ostatnio wyświetlane informacje: