0No authorization...
 
 
zdrowieinatura24.pl
Aktualnie czytana treść:
Bezpieczna wizyta ortopedyczna w czasie pandemii – to możliwe
Newsletter zdrowieinatura24.pl
Poleć znajomym zdrowieinatura24.pl
Opublikuj coś na naszej łące
 
 
 Zdrowie
 
 
Bezpieczna wizyta ortopedyczna w czasie pandemii – to możliwe
 
Bezpieczna wizyta ...
Oceń

Problemy ortopedyczne nie tylko znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie, ale także często wymagają szybkiej reakcji, czyli np. przeprowadzenia operacji chirurgicznej, a potem również rehabilitacji. Kontuzji można nabawić się w moment. Wystarczy chwila nieuwagi, pozornie niewinny upadek, które mogą spowodować urazy, jak skręcenia stawów czy złamania. Z drugiej strony są także pacjenci, którzy potrzebują pomocy ortopedycznej ze względu na schorzenia w obrębie stawów czy kręgosłupa. Jak wygląda wykonywanie zabiegów ortopedycznych w dobie pandemii i co zrobić, jeśli będziemy potrzebowali pilnie skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów? Na to pytanie odpowiada lek med. Jakub Bryll, ortopeda z Centrum Medycznego Damiana. 

Istnieją takie kontuzje ortopedyczne, które powinny od razu kwalifikować nas do operacji. Po urazie czy złamaniu w obrębie kończyn górnych lub dolnych zazwyczaj trafiamy na SOR, gdzie lekarze szybko dokonują niezbędnych zabiegów. Jednak są też schorzenia i dolegliwości, wymagające przeprowadzenia precyzyjnej operacji, a następnie rehabilitacji, aby powrót do pełnej sprawności odbył się bez groźnych powikłań. To np. wszelkiego rodzaju operacje więzadeł, artroskopie czy wykonywanie endoprotezoplastyk stawów biodrowych lub kolanowych, które poprawiają komfort życia. Jednak w czasie COVID-19 przeprowadzanie niektórych zabiegów odłożono ze względu na obostrzenia sanitarne, co może wpływać na wydłużenie czasu powrotu do zdrowia. Początkowo były one wstrzymane w bardzo znacznym stopniu, a przyjmowano jedynie pacjentów, u których zwlekanie z działaniem mogło zagrażać zdrowiu i życiu. Jednak czy obecnie wszystko wróciło już do normy? Sytuacja stale się normalizuje, a placówki medyczne starają się wykonywać w terminie planowane operacje, jednak wciąż istnieje ryzyko, że nie zawsze uda się od razu otrzymać szybki termin leczenia. Dodatkowo pojawia się niepewność czy nasz przypadek będzie kwalifikował się do wykonania zabiegu w krótkim czasie. Jak zatem wygląda pomoc ortopedyczna w czasie epidemii i czy są placówki, w których pomoc można uzyskać szybko?     

Zabiegi, z którymi nie warto czekać W czasie pandemii, należy pamiętać o pacjentach ortopedycznych, którzy często wymagają kontynuacji leczenia, rozpoczętego jeszcze przed wejściem w życie obostrzeń epidemicznych. Jeśli pacjent ma taką możliwość, powinien pomyśleć o wyborze placówki, w której pomoc zostanie mu udzielona w jak najbliższym terminie. Przeprowadzenie operacji pozwala tym pacjentom na powrót do tak długo oczekiwanej sprawności. Oczywiście należy wówczas zachować pełen reżim sanitarny, ale przestrzeganie reguł pozwala na sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegów.  Problemy ortopedyczne mogą w różny sposób wpływać na jakość naszego funkcjonowania. Istnieją takie kontuzje, które powinny być operowane natychmiast, bo np. zagrażają życiu. Jednak są też zabiegi, które nie zawsze wymagają natychmiastowego przeprowadzenia, a mimo to warto je wykonać, ponieważ poprawiają komfort życia pacjenta. Należą do nich m.in. artroskopie stawów, wstawianie endoprotez, terapie komórkami macierzystymi czy osoczem bogatopłytkowym w systemie Angel, operacje rekonstrukcji więzadeł z użyciem więzadła syntetycznego LARS czy leczenie halluksów – dodaje lek. med. Jakub Bryll, ortopeda z Centrum Medycznego Damiana. 

Leczenie ortopedyczne na czas Mając na uwadze swoje zdrowie, należy mieć pewność, że leczenie przebiegnie sprawnie i szybko. W niektórych centrach medycznych można w kilka dni uzyskać kwalifikację i termin zabiegu (np. Centrum Medyczne Damiana). Obecnie, wszystko odbywa się zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego – lekarz w czasie kwalifikacji do zabiegu przeprowadza wywiad z pacjentem i na jego podstawie decyduje o ewentualnej konieczności przeprowadzenia badania w kierunku Sars-CoV-2. Następnie, jeśli wykluczymy obecność COVID 19, po konsultacji z lekarzem ortopedą, anestezjologiem i wykonaniu niezbędnej diagnostyki (badania laboratoryjne, tomografia komputerowa, RTG), pacjent otrzymuje kwalifikację do zabiegu, który jest wyznaczony maksymalnie w terminie 5 kolejnych dni.  Jeśli dzięki podjęciu operacji, komfort naszego życia wzrośnie, to nie warto z nią zwlekać. Na leczenie wybierajmy te miejsca, w których pomoc otrzymamy szybko i kompleksowo.

Centrum Medyczne Damiana Centrum Medyczne Damiana (CMD) istnieje od 1994 r. Zapewnia pacjentom szeroki zakres opieki medycznej w ośmiu przychodniach w Warszawie oraz w Szpitalu. Pracują w nich lekarze wszystkich specjalności, z wieloletnią praktyką kliniczną zdobytą w wiodących placówkach polskich i zagranicznych.  Centrum Medyczne Damiana oferuje kompleksowy zakres konsultacji lekarzy, badań diagnostycznych; obrazowych  i laboratoryjnych, rehabilitację i profilaktykę zdrowotna. W Szpitalu Damiana wykonywane są operacje w zakresie chirurgii ogólnej, ortopedii, okulistyki, laryngologii i ginekologii.  Zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów gwarantowane są w oparciu o długoletnie doświadczenie lekarzy pracujących  w Centrum Medycznym Damiana i najwyższe standardy w procesie leczenia. Wysoka jakość znalazła odzwierciedlenie  w zdobytych przez CMD certyfikatach i nagrodach, takich jak: „Akredytacja Centrum Monitorowania Jakości”, Certyfikat ISO, „Szpital bez bólu”, „Bezpieczny Pacjent”, „Godło Quality International 2017” oraz „Miejsce przyjazne przyszłej Mamie”. W ciągu 25 lat swojego istnienia Centrum Medyczne Damiana ugruntowało swoją silną pozycję na rynku prywatnych usług medycznych. O unikatowości jego usług świadczą: indywidualne, przyjazne podejście do pacjentów, kompleksowa opieka medyczna, wysokie kwalifikacje personelu, a także zwracanie szczególnej uwagi na profilaktykę zdrowia.  Centrum Medyczne Damiana angażuje się także w działania charytatywne i współpracuje z m.in. z takimi organizacjami jak: UNICEF Polska, WOŚP oraz Fundacja Spełniamy Marzenia. Centrum Medyczne Damiana należy do Grupy Medicover.  

Ostatnio wyświetlane informacje:
 
 
 
Wybierz gwiazdkę / ocenę (1 - 10):
 
Co ma największy wpływ na Twoją ocenę ?
Rozwiń
Przedstawiona treść jest interesująca
Przedstawiona treść jest zrozumiała
Przedstawiona treść jest przydatna
Przedstawiona treść ma wystraczającą długość
Żadne z powyższych
 
Pole uwagi nie jest wymagane:
 
Uwagi dotyczące treści:
 
  Za dużo znaków
Adres mail jest wymagany, jeśli zostało wypełnione pole uwagi:
 
Adres mail:
Proszę wypełnić pole adres mail. Błędny format adresu mail. Za mało znaków. Za dużo znaków.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133 poz. 883)
Proszę zaznaczyć akceptację.
 
Przed wysłaniem
wprowadź kod z obrazka:
Proszę wprowadzić kod z obrazka. Za mało znaków. Za dużo znaków. Za mało znaków. Za dużo znaków.
 
Zmień obrazek
 
 
 
 
 
 
 
O tym się mówi:
 
Idealne rzęsy i brwi z marką RADICAL
Długie i gęste rzęsy oraz ciemne i zadbane brwi, które zmysłowo podkreślają...
 
Dlaczego ziemniak jest ważny w diecie wegańskiej?
Dieta wegańska, ponieważ oparta jest głównie na roślinach, powinna być...
 
Naturalna moc odżywienia od marki HERBS
Odpowiednia pielęgnacja ciała jest kluczem do sukcesu, jeżeli chcemy, aby...
 
Odbuduj zniszczone włosy z Herbal Care
Produkty do pielęgnacji, których receptury oparte zostały na cenionych od...
 
Pielęgnacja młodej skóry z marką Neutrogena
Powrót do nauki, niezapowiedziane testy czy nowe znajomości to nie lada stres...
 
Pierwszy krok do mocnych włosów
Peeling trychologiczny marki Radical Przyznajmy, że regularnie wykonujemy...
 
Egyptian Miracle dla mamy
Unikatowa kompozycja  kremu Egyptian Miracle jest ratunkiem dla suchej,...
 
Naturalna pielęgnacja stóp z HERBS
Stopy są wizytówką każdej zadbanej kobiety, dlatego warto się o nie...
 
Słońce, wiatr, suche powietrze. Jak podczas urlopu chronić oczy
Za oknami lato w pełni. Długie dni, przyjemnie ciepłe temperatury i słońce...
 
Luksusowy upominek dla mamy
Dzień Mamy to idealna okazja, aby podarować kochanej mamie prezent, dzięki...
 
Sunekos, czyli rewolucja w wygładzaniu twarzy
Sucha i mniej elastyczna skóra, pojawianie się widocznych zmarszczek, do tego...
 
Jak wybrać najlepszy podkład do Twojej cery
Przegląd podkładów od Eveline Cosmetics Podkład to jeden z najważniejszych...
 
Poznaj szczoteczki międzyzębowe CURAPROX
Codzienna higiena jamy ustnej i mycie zębów wydaje się oczywistością. Ale czy...
 
POLOPIRYNA COMPLEX – kompleksowy lek na przeziębienie i grypę
Przesilenia pogodowe sprzyjają namnażaniu wirusów, a od tego już krok do...
 
Jeden krem – niezliczona ilość zastosowań
Poszukujesz jednego kosmetyku, który będzie dla Ciebie wybawieniem w...
 
Christian Laurent – nowoczesna pielęgnacja, francuski styl
Witalna, gładka i jędrna skóra w każdym wieku? Dziś to już nie tylko...
 
Nowości makijażowe od Eveline Cosmetics
W sezonie jesienno-zimowym możemy zaszaleć z odważnym makijażem. Kuszące...
 
Problemy ze skórą noworodka
Odkąd pracuję dużo z małymi dziećmi, bardzo zastanawia mnie - kto i w jakim...
 
Jak obuwie wpływa na nasz kręgosłup?
Wiele osób wybierając obuwie kieruje się przede wszystkim modnym wyglądem i...
 
Zaburzenia metabolizmu węglowodanów
Na cukrzycę i inne choroby cywilizacyjne "pracujemy" całe życie. Na szczęście...
 
Polaryzator torsyjny - domowy bioenergoterapeuta
Głównym zadaniem bioenergoterapeutów jest przekazywanie chorym energii. Na...